توصیه هایی در هنگام سفر!

سفر مختص به فصل خاصی نیست!

آیا می دانید؟ امریکا اجازه می دهد کانادایی ها (شهروند، سی تی زن و یا PR) به مدت 6 ماه (182 روز) در سال اقامت داشته باشند در این صورت می بایست کارت بهداشت استانی فعال باشد در غیر این صورت بیمه مسافرتی قانونی نخواهد بود.

به دلیل اینکه بیمه بهداشت استانی ما در استانهای مختلف قادر به پوشش کامل هزینه های پزشکی نیست و تنها بخشی، جزیی از هزینه های بیمارستانی را پوشش می دهد و از طرفی طبق توصیه دولت برای مسافرت از استانی به استان دیگر و به خارج از کشور می بایست بیمه مسافرتی تهیه شود بیمه مسافرتی با انواع و اقسام آن نظیر پوشش پزشکی، ابطال و تاخیر پرواز، هزینه های سفر در زمان ابطال پرواز، آسیب و مفقود شدن چمدان و تصادف هوایی است این نوع بیمه ها با هزینه های مقبول موجب آسایش و آرامش ما در طول سفر خواهد بود.

بیمه های مسافرتی پزشکی با پوشش حداکثر 10 میلیون دلار مواردی نظیر، بیمارستان، پزشک سرپایی، دارو، درمان، دندانپزشکی و آزمایشات و همچنین پوششهایی نظیر آمبولانس هوایی، آمبولانس زمینی، عمل جراحی را پوشش می دهد برای مسافرین به امریکا در صورت نیاز اضطراری، امکان داشتن پزشک بر بالین فرد بیمار در بعضی موارد امکان پذیر است.

و اما توصیه می شود:

– تلفن همراه خود را سازمان دهی کنید، خدمات تلفن همراه هزینه بسیار زیادی برای استفاده در خارج ازکشور، خصوصن برای دسترسی به اینترنت مطالبه خواهد کرد. برای اجتناب از متعجب شدن از مقدار صورت حساب چندین هزار دلاری، معقول است که انتخاب Data roaming را خاموش کنید.

– از مدارک مهم رونوشت تهیه کنید. توصیه شده که از صفحات اصلی گذر نامه، بلیط هواپیما، اطلاعات تماس نماینده بیمه و کار گزار کارت اعتباریتان و سایر مدارک و اطلاعات مهم رو نوشت تهیه کنید. این رونوشت را به همراه داشته باشید و مهم تر از آن یک رونوشت از آن را در جای دیگر قرار دهید: برای مثال در محفظه ایمنی پول هتل قرار دهید یا اطلاعاتتان را به صورت آنلاین در سرویس ” cloud” قراردهید.

– از امکان پرداخت و دریافت پول اطمینان حاصل کنید. ایده خوبی است که به کارگزار کارت اعتباریتان اطلاع دهید که از کشور خارج می شوید در غیر این صورت اولین ترانس اکشن (جابجایی پول ) شما در خارج از کشور به مثابه تقلب تلقی و باعث مسدود شدن کارت اعتباری تان خواهد شد. در برخی از موسسات مالی این کار به صورت آنلاین انجام می گیرد.

– پول نقدتان را متنوع کنید. برای دسترسی به پول نقد در خارج از کشور شما می توانید به ماشین های عابر بانک اعتماد کنید. البته، برای داشتن امنیت بیشتر، پیش از ترک کشور بهتر است که پول نقدتان را متنوع کنید و بخشی از پولتان را به پول رایج آن کشور تبدیل کنید. چک های مسافرتی همواره بهترین انتخاب هستند برای اینکه در صورت گم یا دزدیده شدن به سرعت می توانند جایگزین شوند.

– وسایل با ارزشتان را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

هشدارهای معمول: پیش از ترک خانه، از یک دوست یا فامیل بخواهید که نامه های شما را بردارد، در صورت امکان چراغ هایتان را روی زمان نگه دار تنظیم کنید، چمن محوطه بیرون را کوتاه کنید و زباله ها را راست و ریست کنید. همچنین توصیه شده: وسایل ارزشمند خود را در یک مکان امن قراردهید، آب را قطع کنید و وسایل برقی را از برق بکشید.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ