ماریجوانا و بیماری‌های مغزی

مغز مرکز کنترل بدن می‌باشد و تفکرات، حافظه، گفتار و حرکات ما را کنترل می کند. مغز عملکرد بسیاری از اعضای بدن را تنظیم می‌کند. زمانی که مغز سالم باشد، به صورت سریع وخودکار کار می‌کند و زمانی که مشکلات بروز پیدا می‌کنند، نتایج آن ممکن است مخرب باشد.

التهاب در مغز می‌تواند منجر به مشکلاتی مثل از دست دادن بینایی، ضعف، بی‌حالی و رخوت شود. از بین رفتن سلول‌های مغزی که در صورت سکته مغزی اتفاق می‌افتد، می‌تواند بر توانایی درست فکر کردن شما تاثیر بگذارد. تومور مغزی نیز به اعصاب فشار آورده و بر عملکرد مغز تاثیر می‌گذارد.

برخی بیماری‌های مغزی ارثی هستند و ما نمی‌دانیم چه فاکتورهایی منجر به بیماری‌های مغزی مثل بیماری آزایمر می‌شوند.

نشانه‌های بیماری‌های مغزی بسیار متفاوت بوده و بسته به نوع بیماری علایم متفاوتی دارد. در یک مورد، آسیب دائمی می‌باشد و در مورد دیگر معالجاتی نظیر جراحی، داروها یا درمان جسمانی می‌تواند منبع مشکل را درمان کرده یا نشانه‌ها را بهبود ببخشد.

بر اساس یک تحقیق جدید، استفاده طولانی مدت از ماریجوانا می‌تواند منجر به تغییراتی در عملکرد و ساختار مغز شود.

ماریجوانا ترکیبی از برگ‌های خشک خرد شده سبز، قهوه ایی یا خاکستری از گیاه ماریجوانا است. ماریجوانا می‌تواند مشکلاتی برای حافظه، رفتار و یادگیری به‌وجود آورد. همچنین استعمال آن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل سرفه، مشکلات تنفسی شود.

برخی افراد بعد از استفاده طولانی مدت از ماریجوانا، معتاد می‌شوند. احتمال اعتیاد در صورت مصرف هر روزه یا شروع مصرف از دوران نوجوانی، بیشتر است.

برخی ایالت‌ها در آمریکا ” ماریجوانای پزشکی ” را برای بهبود برخی مشکلات سلامت، به‌کار می‌برند. ماری جوانا یک داروی پذیرفته شده FDA نیست.

THC که ترکیبات فعال درون ماریجوانا است به عنوان از بین برنده حالت تهوع ناشی از شیمی‌درمانی پذیرفته شده و همچنین باعث تحریک اشتها در هنگام از دست دادن وزن شدید ناشی از ایدز می‌شود. دانشمندان در حال انجام تحقیقات بیشتر در مورد ترکیبات ماریجوانا هستند.

تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده دائمی از ماریجوانا، آغاز فرایند پیچیده‌ایی است که منجر به کوچک شدن ماده خاکستری در رشته‌های عصبی مغز می‌شوند.

محققان ۴۸ مصرف‌کننده بزرگسال ماریجوانا را که به طور متوسط روزانه ۳ بار از این ماده روانگردان استفاده می‌کردند را استخدام کردند. همچنین ۶۲ نفر از افرادی که ماریجوانا مصرف نمی‌کردند و از نظر سن و جنس مانند گروه قبل بودند را به عنوان گروه گواه قرار دادند.

از همه شرکت کنندگان اسکن MRI گرفته و از تکنیک‌های ترکیبی MRI برای بررسی مغز استفاد شد. نتیجه چه بود؟

استفاده کنندگان دائمی ماریجوانا دارای حجم مغزی کوچکتری در لایه جلوی مغز که ناحیه مربوط به اعتیاد است، بودند. آنها همچنین اتصالات مغزی‌شان افزایش یافته بود. هر چه سن شروع مصرف ماریجوانا کمتر باشد، اتصالات عملکردی و ساختاری مغز بزرگتر می‌شود.

از نکات مهم بیمه بیماری‌های سخت این است که فرد بیمه شده برای دریافت پوشش بیمه ملزم به ارائه اسناد هزینه‌های درمانی‌اش نیست، بلکه تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است.

اگر به آمار روز افزون بیماری‌ها نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه‌های اجباری نیست، بلکه بیشتر از آن است.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ