جدی نگرفتن بیمه مسافرتی گاه قابل جبران نیست

این روزها به دلیل شرایط بسته شدن سفارت کانادا در ایران و گرفتن ویزا از طریق ترکیه، اغلب میزبانان ترجیح می دهند با گرفتن ویزای10 ساله (سوپر ویزا) و یا ویزاهای 5 ساله (مولتی) ، عزیزانشان را از گرفتن ویزا تا چندین سال معاف و آسوده کنند.

در مورد سوپر ویزا، گرفتن بیمه یکی از شرایط ورود به کانادا است به این معنی که کسی که با سوپر ویزا به کانادا می آید باید حتما بیمه ای برای یک سال با پوشش حداقل 100 هزار دلار داشته باشد، اما نکته ای که مایلیم تاکیدش کنیم این است که فرقی نمی کند مسافر ما تحت چه عنوانی و با چه ویزایی وارد این کشور می شود، او می تواند یک توریست از هر جایی باشد و یا با دلایل سیاسی، مذهبی و یا کاری با اقامت موقت در کانادا زندگی کند، در هر صورت داشتن بیمه مسافرتی از هر چیزی که همراه وی است ارزشمندتر قلمداد می شود.

شاید بد نباشد قبل از اینکه بخواهیم بیمه ای اخذ کنیم نکاتی را بدانیم. بسیاری از ما پیشنهادات مختلفی از بانکها و یا آژانس های مسافرتی برای بیمه داشته ایم و باز باید گفت اکثر ما از تفاوت بیمه ای که می توان از متخصص بیمه گرفت با افرادی که تنها فروشنده محصولات بیمه ای کمپانی های مختلف هستند و تخصص کافی در این زمینه ندارند آگاهی نداریم.

مکان دیگری که برخی از افراد از آن استفاده می کنند خرید آنلاین است. هر کدام از نمونه های فوق معایبی به همراه دارد که تا زمان claim مشخص نمی شود. شاید شما هم تا کنون شنیده اید که بیمه های مسافرتی قیمت های مختلفی دارند و شاید برخی از ما تعجب کرده ایم که چرا نرخ بیمه مسافرتی یک فرد در دو جای مختلف متفاوت است.

به طور معمول شاید فکر کنیم بهتر است بیمه ای ارزانتر گرفته و از این بابت خشنود باشیم. باید گفت بیمه های مسافرتی به شکل های مختلفی آرایش شده و بسته به شرایط سنی، وضعیت سلامتی، میزان پوشش، تعداد روزهای سفر و مکان مسافرتی متغیر است. اینکه ما فکر کنیم چون با کامپیوتر کار می کنیم بنابراین دانش خرید آنلاین بیمه را هم داریم اشتباه جبران ناپذیری است. درگرفتن بیمه، نکات ریز و گاه به نظر ما بی اهمیتی وجود دارد که می تواند در زمان claim قابل جبران نباشد.

اگر به خاطر داشته باشید چندین ماه قبل، یکی از خریداران بیمه، صرفا به دلیل عنوان نکردن داروهای مصرفی اش در زمان اخذ بیمه، زمانی که در طول سفرش به امریکا به طور ناگهانی نیازمند عمل جراحی قلب شد با پرداخت رقم 260 هزار دلاری مواجه گردید. این بسیار مهم است که ما در هنگام اخذ بیمه برای والدینمان و یا هر عزیز دیگری که مهمان ما است دقیقا بدانیم که او با چه بیماری هایی و با چه داروهایی به این کشور مسافرت می کند و همه اینها را در زمان اخذ بیمه مطرح کنیم. این تاسف آور است که برخی از ما با پنهان کردن این موضوعات و گرفتن بیمه ای که از غیر متخصص گرفته شده گمان کنیم مسافرمان را تحت پوشش کامل قرار داده ایم.

بیمه مسافرتی می تواند در سفرهای داخلی، مسافرت های خارج از کشور، پس از ورود به کانادا (تا 90 روز پس از ورود، بیمه ندارند)، سفرهای توریستی، اقامت های موقت به هر علتی( اجازه کار، سیاسی، مذهبی)، ویزاهای ورود مکرر و همینطور سوپر ویزا، به افراد کمک کند.

نکته دیگر اینکه بیمه ها پوشش های مختلفی دارند برای مثال بیمه می تواند هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان را به عهده بگیرد، فرد بیمه شده را در صورت بروز بیماری و یا فوت به محل اقامت وی بازگرداند، هزینه های فوریت های دندانپرشکی را بدهد، خدمات مربوط به تاخیر در ورود چمدانها و یا تاخیر در پرواز هواپیما را دارد، داشتن پرستار خصوصی، آمبولانس هوایی، دارو و پرداخت خسارت در صورت حادثه هوایی و همینطور قطع عضو نیز از امکانات بیمه مسافرتی است. بنابراین آیا می توان چنین بیمه ای را با اینهمه پوشش، از فردی که تخصص کافی در این زمینه ندارد اخذ کرد؟

ضمن اینکه مانند همیشه، داشتن بیمه مسافرتی را عامل مهمی در حفظ آرامش مسافر و اطرافیان وی می دانیم تاکید می کنیم که برای اخذ بیمه، زمان کافی اختصاص داده و حتما از طریق مشاوره با متخصص، آن را دریافت کنید تا داستان سفرخود و یا میزبانی تان ، به ماجرایی دردناک مبدل نشود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ