نشانه هایی مانند سکته داشته اید؟

آیا نشانه هایی مانند سکته داشته اید که موقتا باقی مانده باشند؟

در اخذ بیمه هایی، نظیر عمر و بیماریهای حاد، مسافرتی و … یکی از سوالهای مهم و اساسی TIA است. حمله کم خونی آنی TIA)  Transient Ischemic Attack) هدف مدیریت TIA اجتناب از سکته در آینده است. دارو و درمان استفاده شده بستگی به دلیل اصلی TIA دارد.

علاوه بر آن تغییرات سبک زندگی مثل رژیم غذایی، فعالیت جسمانی،  محدود کردن مقدار جذب الکل و استعمال نکردن دخانیات و پزشک شما ممکن است داروهایی را برای درمان فشار خون بالا، کلسترول بالا یا بیماری قلبی، توصیه کند. این تغییرات می تواند منجر به کاهش احتمال TIA یا سکته در آینده باشد.

اگر TIA ناشی از انسداد در شاهرگ اصلی در گردن که خون را به مغز منتقل می کند  باشد، نیاز به عمل جراحی است و از سکته جلوگیری می کند. با پزشک خود درباره بهترین راه اجتناب از سکته برای خودتان صحبت کنید و از یک سبک زندگی سالم لذت ببرید. اصلاح سبک زندگی مثل خوردن غذاهای سالم و ترک استعمال دخانیات در امروز، ممکن است احتمال سکته در آینده را کاهش دهد.

حمله کم خونی آنی (TIA) یک عارضه آنی عدم کار عصب است که ناشی از نارسایی خون ( فقدان جریان خون )، یا  مغز مرکزی می باشد. TIAها همان علل اصلی سکته را دارند: قطع جریان خون مغزی و اغلب تحت عنوان سکته ناقص نامیده می شوند و این تعریف متفاوت از تعریف TIAایی بود که قبل از 2009 استفاده می شد که بر اساس زمان قراردادی و زود گذر کمتر از 24 ساعت از نشانه های مربوط به عصب شناسی بود.

TIAها منجر به همان نشانه های مربوط به سکته، مثل فلج سمت مقابل (سمت متضاد بدن از نیمکره مغزی تحت تاثیر واقع شده) یا ضعف ناگهانی یا بی حس شدن، می شود سکته خاموش یا انفارکتوس مغزی خاموش متفاوت از TIAمی باشد چنانچه در آن نشانه های آنی قابل مشاهده ایی وجود ندارد، که ممکن است منجر به باقی ماندن طولانی تاثیرات عدم کار اعصاب برخی نواحی مثل خلق و خو، شخصیت و ادراک شود و اغلب قبل یا بعد از TIAیا سکته کامل اتفاق می افتد.

متداول ترین علت  TIA لخته ای است که شاهرگ اصلی مغز را مسدود می کند و معمولا ناشی از یک پلاگ تصلب شریان از محل خارج شده در یکی از شاهرگ های بنیادی ستون فقرات است. یک علت شایع دیگر از خون منعقد شده در رگ ( مثلا لخته خون ) است که به قسمتی از دهلیز قلب که خون سیاهرگ به آن می ریزد، که ناشی از ضربان نامنظم رشته های عضلانی قلب است.

در یک TIA دوره انسداد بسیار کوتاه مدت است و از این جهت آسیب دائمی وجود ندارد. این تصلب شرائین ( گرفتگی ) کلسترول ساخته شده به آرامی و نهایتا مجرای عبور خون را تنگ می کند. در این زمان، جریان خون به آن قسمت از مغز کاهش یافته و در نتیجه سکته اتفاق می افتد.

در موارد دیگر، این تکه های گرفتگی از پلاک تصلب شرائین ممکن است به طور ناگهانی وارد مغز شوند. در برخی افراد، این تکه ها از قلب خارج شده و به مغز می روند و این اغلب در طول حمله قلبی یا  عفونت اتفاق می افتد.

دلائل دیگر شامل تنگ شدن بیش از حد رگ های بزرگ است که از پلاگ تصلب شرائین  ناشی می شود و منجر به چسبندگی خون می شود که ناشی از برخی بیماریهای خونی است. TIA مربوط به سایر شرایط پزشکی مثل بیماری افزایش فشار خون، بیماری قلبی (به ویژه نامنظمی ضربان عضلات)، میگرن، افزایش کلسترول و دیابت می شود.

بیمه در زندگی امروز ما در جایی که بسیاری از ما محدوده رایگان بیمه دولتی را نمی دانیم ضروری به نظر می رسد. بیمه بیماری های سخت می تواند تا 32 بیماری (با توجه به سن ) را تحت پوشش قرار دهد.

قرار نیست شغل خود را ترک کنیم بلکه می توانیم با محکم کردن پشتوانه های خود در صورت هر حادثه، مانند بیماری و ناتوانی جسمی با اطمینان از شرایط مالی به درمان خود ادامه دهیم. در روزگاری که سلامتی، آویزان به ذره ذره  رفتار های روحی و شغلی ونحوه تغذیه ما … است، تکیه بر بیمه های گوناگون، درمان مشکلات مالی در روزهای بیماری، ناتوانی و … است.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ