دندان شیرین، هزینه تلخ

***   نهایتا به بهار رسیدیم – زمان قند و شیرینی !  ***

آیا تا به حال راجع به تاثیرات قند برسلامتی تان فکر کرده اید؟ چه میزان از بودجه ایالات متحده برای بیماریهای ناشی از قند هزینه می شود؟

هزینه هایی که ناشی از قند خون هستند بین 30 تا 40 % را تشکیل می دهند که شامل علایم متغیر، دیابت و چاقی مفرط هستند. برای مثال ایالات متحده آمریکا تحت بررسی موسسه تحقیقات  Credit Suisse نوع فشار بیماریهای ناشی از قند که منجر به فشار عمومی می شود را تصویر سازی می کند.

درمان این شرایط  کمتر از 30 % تا 40 % بودجه سلامت ایالات متحده را می خورد که این خودش 3 میلیارد دلار است! و هیچ نشانی از کند شدن مشاهده نمی شود. در مورد 15%  از جمعیت جوان ایالات متحده که در مقایسه با امروز که 12 % است تا سال 2020 مبتلا به دیابت خواهند بود.

البته موقعیت کانادایی ها مانند همسایه جنوبی ( ایالات متحده ) نیست. اما در هر صورت اگر شما یک کانادایی در دوره میانسالی هستید چند قاشق چای خوری شکر در هر سال مصرف می کنید؟ آگاه باشید که پاسخ می تواند بسیار غافلگیر کننده باشد. میانگین مصرف شکر کانادایی های چقدر است؟

چنانچه در نمودار مشاهده می شود در هر 24 ساعت ( هر روز) 26 قاشق چای خوری که معادل 110 گرم است مصرف می کنند و سالانه ( 12 ماه ) 9460 قاشق چایخوری معادل 40150 گرم مصرف می کنند. اگر ریختن 9460 قاشق چای خوری را در قهوه تان به خاطر نمی آورید نترسید، برای اینکه شکر پنهان است و تنها یک  قوطی نوشیدنی ( can of pop)  در حدود 8 قاشق چای خوری شکر دارد.

” قند ” متداولترین محصول پنهانی است که در صنعت غذایی تقریبا در همه غذاهای فرآوری شده یافت می شود. تصادفا، مرکز آمار کانادا گزارش کرده که بیش از یک سوم همه قند / شکر های استفاده شده توسط کانادایی ها از غذاهایی از سایر  طبقه بندیها می آید تا از چهار گروه غذایی اصلی. این طبقه بندی شامل دسرها،  شیرینی ها، مشروبات غیر الکلی و سایر محصولات فرآوری شده است. نوشیدنی ها به تنهایی نزدیک به 44% شکر روزانه برای بچه ها و نوجوانان و 35 % برای جوانان را در بر دارد.

قند غیر قابل مشاهده در غذای ما در حبوبات، 3/1% در گوشت و مشتقات، 1/31% در سبزیجات و میوه ها، 7/17% محصولات لبنی و 7/34% در سایر غذاها موجود است.

این مشکلات همچنین می تواند بر موقعیت مالی افراد  و شاید افراد دوربر آنها تاثیر بگذارد برای اینکه نهایتا عوارض جانبی منجر به کاهش بازدهی، غیبت از کار و حتا مرخصی پزشکی و مراقبت های ویژه و سایر هزینه ها شود.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ