دزدی به نام دیابت !

دیابت سالهای عمر را می دزدد و موجب ناتوانی می شود.

این مطالعه نشان می دهد که میانسالان بیش از 3 سال را به دلیل این بیماری از دست خواهند داد. محققان در تحقیق جدید دریافتند که دیابت نوع 1 و نوع 2 طول عمر زنان و مردان 50 ساله را بیش از 3 سال کاهش خواهد داد و تنها درحدود 13 سال بدون ناتوانی زندگی خواهند کرد.

سرپرست تحقیق دیانا مگلینو گفت:” افراد دیابتی قسمت قابل توجه ایی از زندگی شان را با ناتوانی می گذرانند.” او سرپرست دیابتی ها و آزمایشگاه سلامت افراد در موسسه قلب و دیابت Baker IDI در ملبورن استرالیا است.

قند خون بالا مرتبط با دیابت منجر به مشکلات رگها و از دست دادن دید، مشکلات حرکتی و قطع عضو بدن می شود. مگلینو گفت، سایر ناتوانی ها معمولا مرتبط با دیابت نیست و شامل کاهش عملکرد مغز می شود.

او افزود :” ما به تحقیقات بیشتر برای درک مکانیسم عللی که منجر به ناتوانی حاصل از دیابت می شود نیاز داریم و این به پیشرفت روشهایی برای جلوگیری از ناتوانی حاصل از دیابت، که منجر به افزودن سالهای بیشتر بدون ناتوانی است کمک می کند.”

محققان امید به زندگی و تعداد سالهایی را که با ناتوانی زندگی می کنند را بر اساس اطلاعات دیابتی های استرالیایی و مرگ و میر ثبت شده، تخمین زدند.

محققان تخمین زدند که، یک مرد دیابتی در سن 50 سالگی می تواند انتظار 30 سال دیگر را به طور متوسط داشته باشد، که 17 سال آن با ناتوانی همراه است. یک زن در همین سن انتظار 34 سال دیگر را می تواند داشته باشد اما 21 سال سخت را با ناتوانی سپری خواهد کرد.

محققان گفتند در مقایسه با هم سالان سالمشان، مردان دیابتی 2/8 سال و زنان 1/9 سال از زندگی بدون ناتوانی را، از دست خواهند داد. دکتر جول زانسزین سرپرست مرکز دیابت در مرکز پزشکی Montefiore در نیویورک گفت: “شیوع جهانی دیابت ادامه دارد بنابراین یافته ها از استرالیا تعجب آور نیست “.

 

او گفت در ایالات متحده امریکا، یک سوم از بیماران دیابتی حتی اگاه نیستند که دیابت دارند و یک سوم که کسانی که از دیابتشان آگاهی دارند، تحت درمان نیستند. خبر ناراحت کننده این است که افرادی که تحت درمان هستند، درمانشان هدفدار نیست و کمتر از نیمی از آنها قندشان تحت کنترل است و 80 تا 90 درصدشان برای فشار خون بالا و کلسترول بالا تحت درمان نیستند.

دیابت نوع 2 مربوط به سبک زندگی ناسالم و چاقی مفرط است. این مطالعه وجه تمایزی بین افراد دیابتی نوع 1 و 2 نمی گذارد. اما به دلیل اینکه دیابت نوع 2 بسیار متداول تر است، یافته ها بیشتر مربوط به افرادی با این نوع بیماری است. پیش گیری ها برای دیابت نوع 2 معمولا شامل تغییرات سبک زندگی، مثل کم کردن وزن، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی سالم و استعمال نکردن دخانیات است.

بیش از 400 میلیون نفر در تمام دنیا مبتلا به دیابت هستند و گزارش ها حاکی از افزایش سریع در دهه حاضر به دلیل افزایش آمار چاقی مفرط می باشد و محققین به این نتیجه رسیده اند که تقریبا یک سوم افراد 25 ساله یا جوان ترنهایتا در معرض ابتلا به بیماری هستند.

بیمه بیماریهای سخت می تواند از 25000 تا دو میلیون دلار معاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات برآییم.

ترجمه و منابع: یافته های این تحقیق در 14 آوریل

در مجله Diabetologia منتشر شد. و www.cover4u.ca

 

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ