مدیریت عوامل خطرناک

در کانادا، بیش از 191000 مورد سرطان جدید تا سال 2014 شناسایی شده است.( سرطان پوست بدون تومور در آمار محاسبه نشده ) در حدود روزانه 524 نفر.

سرطان را به مانند یک چراغ شکسته تصور کنید که چراغ در حالت روشنش زمانی که باید خاموش باشد، ثابت باقی مانده. این مساله می تواند برای هر کسی در هر زمانی اتفاق بیفتد اما این احتمال زمانی بیشتر است که شما به صورت دایم این چراغ را روشن و خاموش کنید ( در مثال مکمل هورمونی )، استفاده از چکش برای روشن و خاموش کردن چراغ ( در معرض اشعه های مضر بودن ) یا آچار خود را از دست داده اید و نمی توانید آنرا وقتی شکست تعمیر کنید ( مثلن زمانی که سیستم ایمنی بدن یا سیستم تعمیر سلولهای جهش یافته به خوبی کار نمی کند.

به سادگی می توان گفت که سرطان رشد غیر قابل کنترل سلولی می باشد. اگر این رشد غیر قابل کنترل ادامه یابد، به شکل توده یا تومور در می آید. این می تواند خوش خیم باشد و بدون صدمه یا آسیب، عملکرد طبیعی بدن را به هم ریخته و بافت سالم را از بین ببرد.

نام سرطان بر اساس بخشی از بدن که در ابتدا درگیر می شود، نام گذاری می شود، حتا اگر به اعضای دیگر بدن گسترش یابد. سرطان روده که ریه ها را هم درگیر می کند هنوز سرطان روده نامیده می شود. سرطان ریه می تواند به داخل مغز پخش شود اما هنوز سرطان ریه نامیده می شود.

یک تخمین نشان می دهد که 76600 نفر در کانادا تا سال 2014 خواهند مرد روزانه در حدود 210 نفر.

سرطان با کهنسالی مرتبط است. افزایش تعداد موارد سرطان های جدید همراه با افزایش جمعیت و سن کانادایی ها به صورت مداوم ادامه دارد. در حقیقت، 69 درصد همه موارد سرطان جدید و 62 درصد مرگ های ناشی از سرطان در بین کانادایی های 50 تا 79 ساله اتفاق می افتد. به هر حال، بسیاری عوامل دیگر نیز، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.

آزمایش های موجود می تواند، برخی از انواع سرطان را در همان مراحل ابتدایی که بهترین زمان درمان تاثیر گذار است، شناسایی کنند. با پزشک خود درباره انواع آزمایش های موجود و دستورالعمل ها درشهر محل سکونت خود صحبت کنید. آزمایش های موجود سرطانها شامل:

  • سرطان سینه

انجمن سرطان کانادایی ها، آزمایش های متفاوتی بر اساس سن، برای سرطان سینه توصیه می کند.
اگر بین 40 تا 49 سال دارید: با پزشک خود درباره خطر ابتلا به سرطان سینه و البته همراه آن، منافع و خطرات ماموگرافی، صحبت کنید.
اگر بین 50 تا 69 سال دارید: هر دو سال یکبار ماموگرام انجام دهید.
اگر 70 ساله یا بالاتر هستید: با پزشک خود درباره اینکه هر چند وقت باید ماموگرام انجام دهید، صحبت کنید.

  • سرطان روده

انجمن سرطان کانادایی ها توصیه می کند که مردان و زنان 50 ساله و بالاتر، یک آزمایش ادرار حداقل هر دو سال یکبار، انجام دهند. شواهد متقاعد کننده ایی وجود دارد که آزمایش ادرار با پیگیریهای بعدی به صورت قابل توجه ایی می تواند از مرگ های ناشی از سرطان روده بکاهد.

داشتن یک عامل خطر یا چندین عامل لزومن نه به معنی ابتلا شخص به سرطان و نه به معنی مبتلا نشدن او به سرطان است. اما به هر حال، کاهش یا مدیریت عوامل خطرناک می تواند احتمال اینکه یک فرد در برخی مراحل زندگی اش، مبتلا به سرطان شود را کاهش دهد. ” دستورالعمل های پیشگیری از سرطان ” را برای انجام کارهایی که می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد، دنبال کنید.

اخذ به موقع بیمه در این خصوص می تواند در صورت تشخیص پزشک از پوشش بین 25000 دلار تا 2 میلیون دلار معاف از مالیات برخوردار باشد. این نوع بیمه با تنوع پوشش کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت و همچنین بر گشت پول که از نقطه نظر سرمایه گذاری انتخاب مناسبی همچنین برای دوران بازنشستگی در صورت عدم بیماری می باشد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ