عملکرد سازمان سلامت جهانی در آمریکا در خصوص زیکا چیست ؟

دولت کانادا بیانیه ایی صادر کرده که در آن به کانادایی ها توصیه می کند که هشدارهای اولیه را در هنگام سفر به کشورهایی که این ویروس جریان دارد، در نظر بگیرند. ولی آنها بیانیه ایی صادر نکرده اند که سفر نکردن به این کشورها را توصیه کند، بلکه همیشه توصیه شده و میشود بیمه مسافرتی اختیار شود.

بر اساس سازمان سلامت جهانی، ویروس زیکا ناشی از انتقال پشه های Aedes است و ممکن است به روشهای بالقوه دیگر نیز منتقل شود . دولت کانادا بیان می کند که توصیه شده است که افراد باردار و افرادی که قصد باردار شدن را دارند پیش از سفر با پزشک خود در مورد احتمال خطرات و به تعویق انداختن سفر خود به مناطقی که ویروس زیکا در جریان است، صحبت کنند.

اولین بار در 1947 در اوگاندا در میمونهای rhesus از طریق دیده بانی شبکه تب زد قبیله های وحشی شناسایی شد. متعاقبا در 1952 در اوگاندا و جمهوری تانزانیا در انسانها شناسایی شد. شیوع زیکا در آفریقا، آمریکا، آسیا و اقیانوس آرام گزارش شده است.

نشانه ها و علائم

دوره نهفتگی ویروس زیکا مشخص نیست، اما احتمالا تنها چند روز است. نشانه ها مشابه سایر ویروسهایی است که از طریق حشرات منتقل می شود مثل dengue  و شامل تب، خارش پوست، ورم ملتحمه، درد مفصل و ماهیچه، بی قراری و سردرد می باشد. این نشانه ها معمولا خفیف بوده و  2 تا 7 روز باقی می ماند.

سازمان سلامت جهانی به طور فعالی با کشورهای آمریکایی که توانایی هایشان را در جهت شناسایی و تایید موارد عفونت ویروس زیکا رشد می دهند، بیماریهای افراد را درمان می کنند و روشهای موثری را برا ی کاهش وجود پشه  و کاهش احتمال شیوع اتخاذ می کنند، همکاری می کند. عملکرد سازمان سلامت جهانی شامل موارد زیر است :

  • ساخت ظرفیت های آزمایشگاهی برای شناسایی بموقع ویروس ( همراه با سایر مراکز همکار و شرکای استراتژیک ) می باشد.
  • آگاه سازی از احتمال خطرات و معرفی ویروس در کشور.
  • کنترل کردن حامل باهمکاری فعال با همه افراد جامعه جهت دفع تعداد پشه ها.
  • آماده سازی توصیه های پزشکی و نظارت بر افرادی که مبتلا به این ویروس شده اند و همکاری با ارگانهای حرفه ایی و متخصصان از سایر کشورها .
  • نظارت برگستردگی جغرافیایی این ویروس و همچنین موارد جدی و مشکلات اضطراری از طریق نظارت بر وقایع و گزارشهای کشور از مجراهای  قوانین سلامت بین المللی International Health Regulation.
  • حمایت از کارهای وزرات سلامت که به یادگیری بیشتر درباره ویژگیهای این ویروس ، تاثیر بر سلامت و نتایج احتمالی این عفونت کمک می کند.

** در صورت مسافرت، بیمه مسافرتی فراموش نشود .** 

ترجمه و منابع:       www.cover4u.ca و همچنین اخبار زیادی در ارتباط با ویروس زیکا وجود دارد منابع اطلاعات:

Understanding travel health

notice risk levels – Government of Canad

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امورمالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ