انتقال دارایی RESP به RESP دیگر

بیشتر انتقالها از یک RESP حساب پس انداز تحصیلی به حساب پس انداز تحصیلی دیگر هیچ الزام مالیاتی ندارد. این در مواردی است که RESP انتقال دهنده و RESP دریافت کننده دارای یک ذینفع باشد.

همچنین هیچ الزام مالیاتی وجود ندارد در زمانی که یک ذینفع تحت RESP انتقال دهنده
یک برادر یا خواهر دارد ( زیر 21 سال پیش از اینکه انتقال ساخته شود مگر اینکه برنامه دریافت کننده یک برنامه خانوادگی باشد ) که یک ذینفع تحت RESP دریافت کننده است.

در هر مورد دیگر، انتقالها می تواند منجر به یک مشارکت اضافه شود.  به این دلیل که سابقه مشارکت RESP برای هر ذینفع تحت RESP انتقال دهنده به عهده هر ذینفع تحت  RESP دریافت کننده است.

بعلاوه، هر مشارکت کننده تحت RESP انتقال دهنده را به عنوان یک مشارکت کننده تحت RESP دریافت کننده در نظر می گیرند و این بدین معنی است که او مشمول هر مالیاتی بر مشارکت اضافه می باشد.

انتقال دارایی بین RESP های شخصی ممکن است منجر به جریمه های مالیاتی و بازپرداخت در زمانی می شود که انتقال بین برنامه های خواهر و برادری و برنامه دریافت کننده مبلغ انتقال خواهر و برادرانی که سنشان بیش از 21 سال است، اتفاق بیافتد.
انتقال دارایی هایی که پس از 2010 اتفاق می افتد به این انتقالها اجازه خواهد داد که بدون جریمه و بازپرداخت ساخته شوند در صورتی که برنامه دریافت کننده مبلغ انتقال اجازه بیش از یک ذینفع را در یک زمان، یا اگر ذینفع یک برنامه دریافت کننده انتقال دارایی ها به سن 21 سال در زمانی که برنامه افتتاح شده نرسیده باشد را بدهد. 

همچنین به عنوان یک مشارکت کننده  در یک RESP شما مشمول کسورات مالیات در ارتباط با مشارکت تان نمی شوید و در هر صورت، بهره درآمد ( یا سایر سرمایه گذاری در آمد ) بدست آمده در برنامه مشارکت تان شامل مالیات نمی شود.

نسبتا سرمایه گذاری درآمد بدست آمده در برنامه به صورت بدون مالیات اندوخته می شود و تنها زمانی که فرزند ( دانشجو ) مبالغی را از برنامه دریافت می کند، مشمول مالیات  خواهد بود ولی از آنجا که فرزند ( دانشجو ) زیر سقف معافیت مالیاتی هر سال مبالغی را از برنامه دریافت می کند ( درآمد کسب می کند )، معاف از مالیات خواهد بود.

ترجمه و منابع: CRA    و   http://www.cover4u.ca , www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امورمالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ