قلب و قهوه

دیر زمانی است که قهوه به عنوان یک نوشیدنی محبوب جای خود را در میان مردم مختلف جهان بازکرده است . در برخی خانواده ها به عنوان نوشیدنی درجه اول به شمار می آید . سخن از فواید یا مضرات مصرف آن همیشه از بحث های داغ علمی چند دهه گذشته بوده است.

پیشتر باور ها بر این استوار بود که مصرف قهوه می تواند مشکلاتی نظیر بیماری های قلبی و سرطان را به دنبال داشته باشد اما تحقیقات جدید نشان داده که نه تنها برای قلب و سایر اعضای بدن مضر نیست بلکه می تواند سبب کاهش خطر ابتلا به دیابت ، بیماری قلبی ، پارکینسون ، سیروز کبد و حتا آلزایمر است .

آمار افراد مبتلا به نارسایی قلبی به طور روزافزون در حال افزایش است هر چند نارسایی قلبی را می توان با داروها و تغییر سبک زندگی کنترل کرد ، اما این مشکل تا حد زیادی روی کیفیت زندگی اثر گذار خواهد بود. نشریه تایم می نویسد دانه های قهوه معجزه می کند بر اساس این تحقیق قهوه جلوی سرطان پوست و آلزایمر را می گیرد ،نارسایی قلبی و ابتلا به دیابت را کاهش می دهد ، تمرکز را تقویت می کند و خطر ارتکاب به خودکشی را پایین می آورد .این تحقیق می گوید احتمال خودکشی نزد افرادی که روزانه 2 تا 4 فنجان قهوه می نوشند ، نسبت به کسانی که قهوه در رژیم غذایی آنها جایی ندارد( قهوه بدون کافیین و یا کمتر از2 فنجان در روز) می نوشند حدود 50 درصد پایین تر است این بررسی با مشارکت 200 هزار نفر و طی 16 سال انجام شده است.

این اولین بار نیست که پژوهشگران به رابطه قهوه و خلق خوش افراد پی می برند تحقیقی که در سال 2011 در همین باره منتشر شد حاکی از آن است که زنانی که قهوه می نوشند نسبت به بقیه 15 درصد کمتر در خطر ابتلا به افسردگی هستند.

میشل لوکاس، مدیر پروژه اخیر به هافینگتون پست گفته که معتادان به قهوه باید از کافیین سپاسگزار باشند چرا که این ماده در بدن مانند نوعی داروی ضد افسردگی عمل می کند .

با همه این فواید ولی متخصصان می گویند مصرف قهوه همراه با مقدار زیاد شکر یا سایر افزودنی ها ، چربی و کالری رژیم غذایی را افزایش خواهد داد و این موضوع می تواند مشکلاتی برای سلامت ایجاد کند.

بهتر است یادمان باشد که شیوه ی زندگی مان را به یکباره تغییر ندهیم . این اصل را بپذیریم که زیاده روی در نوشیدن هر چیزی ، قاعدتن نمی تواند تضمین سلامتی باشد. قهوه یکی از آنهاست پس بهتر است نه با قهوه قهر باشیم و نه خود را معتاد بی چون و چرای آن کنیم اگر نوشیدن آن یکی از لذت های شما در زندگی است و کافیین آن جان دوباره ای به شما می دهد . چرا که نه ….

فرصت را از دست ندهید .

قهوه و موارد مرتبط به آن فرصتی دیگر به ما می دهد که به فکر سلامتی و جلوگیری از پیامدهای منفی بیماریی های سخت باشیم .شایان ذکر است با اخذ بیمه های مرتبط از جمله بیمه بیماری های سخت آرامش خاطر و امنیت را جهت خود و عزیزانمان فراهم آوریم. در هر سن و سال و با هر گونه توان مالی امکان گرفتن چنین بیمه ای را داریم ، البته جهت واجد شرایط بودن و قیمت مناسب بهتر است به موقع اقدام کنیم .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ