حقایقی در مورد سرطان خون در کانادا

در سال 2013 آمار نشان می دهد که بیشتر از 100 هزار نفر با نوعی سرطان خون در کانادا درگیر است. به عبارتی در هر 28 دقیقه یک نفر! سرطان های خون به سه دسته کلی تقسیم می شوند شامل:

_ سرطان خون لوکمی یا لوسمی (Leukemia)، این سرطان یکی از انواع سرطان های درون مغز استخوان بوده، واژه لوسمی به معنی خون سفید است و شامل تولید غیر طبیعی سلولهای خونی سفید میشود. لوسمی یکی از چهار سرطان شایع در میان کودکان است. تعداد بالای سلول های سفید باعث اختلال توانایی این سلول ها در مبارزه با عفونت ها شده و همچنین باعث نقص توانایی مغز استخوان برای ساختن سلول های قرمز و ( href=”http://rastineh.ir”پلاکت خون چیست ) پلاکت خون می شود.

_ سرطان خون لنفوما (Lymphoma)، این نوع سرطان خون سیستم لنفاوی را که وظیفه آن دفع مایعات زیادی از بدن و همچنین تولید گلبول سفید خون است، تحت تاثیر قرار می دهد. لنفوسیتها (Lymphocytes)، نوعی گلبول سفید هستند که وظیفه مبارزه با عفونت ها را برعهده دارند. افزایش تعداد سلول های لنفاوی باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن می شود.

_ سرطان خون میلوما (Myeloma)، این نوع سرطان خون سلول های پلاسما را هدف قرار داده و مانع تولید آنتی بادی در بدن می شود و سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت ها ضعیف و حساس می کند.

مردان بیشتر از زنان به سرطان خون مبتلا شده اند. بیش از نیمی از سرطانهای کودکان (سنین زیر 14 سال) از نوع لوسمی و لنفوما بوده است.

دلیل خاص و شناخته شده ای برای انواع سرطان خون لوسمی وجود ندارد، با اینحال بنظر می رسد عواملی خطر ابتلا به این سرطان را افزایش می دهند، این عوامل شامل:

* قرار گرفتن در برابر سطوح بالای تشعشع
* قرار گرفتن پی در پی در برابر بعضی از انواع مواد شیمیایی همچون بنزن
* شیمی درمانی
* سندرم داون
* سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان
* سیگار کشیدن
* افزایش سن
* مرد بودن و سفید پوست بودن
* ابتلا به بیماری های خود ایمنی آشنایی با اچ آی وی و ایدز ، ابتلا به ایدز
* رژیم غذایی پر از گوشت و چربی
* قرار گرفتن در برابر سموم خاص و آفت کش ها

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده ملزم به ارائه اسناد هزینه های درمانی اش نیست. بلکه تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافیاست. اگربه آمار روز افزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمترازبیمه های اجباری نیست بلکه بیشترازآن است.

بی شک قبول دارید که هیچکس از لحظه بعد خود خبرندارد. اینک که سلامت هستیم فکر کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های سرسام آور زندگی و درمان مواجه شویم.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ