بیماران MS و زندگی طولانی‌تر

شهری را در ذهن تجسم کنید که در آن، هر کسی کاری انجام می‌دهد. یکی مواد غذایی به دیگران عرضه می‌کند، دیگری لباس مردم را تامین می‌کند و شخصی دیگر امنیت شهر را برقرار می‌کند. بدن ما نیز شباهت زیادی به این شهر دارد.

عملکرد درست هر یک از اعضاء بدن است که به ما زندگی سالم می‌بخشد. سلول‌های پوست، لباس بدن ما، گلبول‌های قرمز، مواد غذایی و گلبول‌های سفید، امنیت آن را تامین می‌کنند.

مثل اینکه یک چیز مهم فراموش شد! نیروگاه برق و سیم کشی برق این شهر چیزی نیست جز سیستم اعصاب مرکزی و رشته‌های عصبی. این رشته‌ها به وسیله ماده پوششی محافظت می‌شود؛ اما اگر به هر دلیلی گلبول‌های سفید به اشتباه به این غلاف محافظ حمله کنند بیماری MS آغاز می‌شود؛ و هر بار که این گلبول‌ها به رشته‌های اعصاب مربوط به یکی از اندام‌های بدنمان حمله می‌کنند، آن اندام دچار مشکل خواهد شد. در موارد شدید، ممکن است در راه رفتن، دیدن یا حفظ تعادل دچار مشکل شویم.

۸۵ درصد از بیماران مبتلا به MS دچار بی‌رمقی می‌شوند.

شدت این بیماری برای هر شخص متفاوت است و برای برخی به معنی از توان افتادن است. براساس آمارهای جهانی، حدود ۲/۵ میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا هستند و این بیماری در مناطق سردسیر و معتدل، بیش از نواحی گرمسیری و استوایی شیوع دارد و با وجود درمان‌های متعددی که برای این بیماری به کار گرفته می‌شود، MS همچنان یکی از ناتوان کننده ترین بیماری‌هایی است که جنبه‌های مختلف زندگی فرد مبتلا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

طبق آمارها، زنان بیش از دو برابر مردان به بیماری MS مبتلا می‌شوند ( البته در یکی از شرکت‌های بیمه میزان claim در خانم‌ها ۲ درصد و در آقایان ۴ درصد گزارش شده است).  حدود ۸۰ درصد از بیماران بعد از ۱۰ سال مجبور به استفاده از صندلی چرخدار می‌شوند و این درحالی است که افراد جوان ۲۰  تا ۳۵ ساله‌ که از نظر هوش در سطح بالایی هستند، به خاطر این بیماری زمین‌گیر می‌شوند وبه دنبال آن  از لحاظ اقتصادی و اجتماعی به جامعه لطمه وارد می‌شود.

به گفته پزشکان متخصص، برای درمان این بیماری داروهای متفاوتی استفاده می‌شود که بسیاری از آنها تحت پوشش اهیپ نیستند. از جمله داروهای مکمل ویتامین که هزینه بالایی دارند. این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به MS، در دوره‌ای از زندگیشان با اختلال در عملکرد مثانه مواجه هستند.

این اشخاص علاوه بر درمان، نیاز به پرستار نیز دارند. با توجه به زندگی ماشینی امروز، نزدیکان هم نمی‌توانند  نقش یک پرستار را ایفا کنند. نکته‌ای که مایلیم توجه شما را به آن جلب کنیم این است که در چنین شرایطی با توجه به هزینه‌های درمان و دارو، بر سر زندگی افراد بیمار چه می آید؟ ممکن است منزل ما هنوز بدهکار بانک باشد و یا فرزندانمان در شرایطی نباشند که بتوانند از عهده هزینه‌های معمول و روزانه ما برآیند. همینطور هزینه دارو و پرستار، مبلغی نیست که بخواهیم آن را نادیده بگیریم.

یکی از پیشنهادات مالی ما برای شما ” بیمه بیماری‌های سخت ” است. این بیمه نظیر بیمه عمر، می‌تواند به صورت ترم و همچنین دائمی عرضه شود. از آنجایی که بیماری‌های سخت معمولاً بین سنین ۷۵- ۶۵ سال حادث می‌شود، این بیمه را به فرم کوتاه مدت (ترم) عرضه می‌کنند که می‌تواند تا ۳۲ مورد بیماری ( با توجه به سن متقاضی) را تحت پوشش قرار دهد؛ حتی مواردی از بیماری‌های ژنتیکی نیز می‌تواند در ردیف این بیماری‌ها قرار گیرند.

در نمونه‌ای از این بیمه، گونه‌ای طراحی وجود دارد که به همراه بیمه عمر عرضه می‌شود. در این صورت هر کدام زودتر رخ دهد (عمر و یا بیماری سخت) از طرف شرکت بیمه به طور یکجا و معاف از مالیات قابل پرداخت می‌باشد.

دیگر بیمه مناسب در این زمینه، بیمه ناتوانی جسمی می‌باشد که از زمانی که بیمار برای انجام دو مورد از کارهای روزانه‌اش نیازمند کمک دیگری باشد، مبلغ بیمه نامه خود را به صورت ماهانه پرداخت نخواهد کرد.

بیمه پلی است از امروزی که همه چیز خوب است تا فردایی که باز می‌تواند همه چیز خوب باشد. در عبور از این پل، با آهنگ‌های مختلف زندگی باید رقص‌های گوناگون آموخت. آیا برای این رقص آماده اید؟

مطالب این مقالات صرفاً در جهت اطلاع رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.

لطفاً  فرم بیمه بیماری‌های سخت درج شده در لینک زیر را پر و ارسال کرده تا با ارزیابی شرایط شما, بهترین و مناسب‌ترین بیمه را به شما پیشنهاد کنیم:

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ