تپش های زندگی

آخرین یكشنبه ماه سپتامبر میلادی، هر ساله “روز جهانی قلب” نام دارد قلبیکه تپش های آن منشا زندگی است تلمبه ای عضلانی که در سینه قرار دارد و بزرگی آن به اندازه مشت انسان است و به طور مداوم در حال زدن و کارکردن است خونی که بوسیله قلب جریان می یابد نیازهای غذایی و اکسیژن سلولها را تامین می کند . قلب روزانه 7500 لیتر خون را به داخل دستگاه گردش خون پمپ می کند.

بیماری های قلبی-عروقی یكی از بیماری‌های شایع در تمام دنیاست و سالانه 17/2 میلیون نفر را به كام مرگ می‌‌كشاند كه 7/2 میلیون نفر به علت بیماری ایسمیك قلبی ( بیماری ناشی از کاهش خونرسانی به عضله قلب) و 5/5 میلیون نفر به علت حوادث عروق مغزی و 3/3 میلیون نفر به دلیل فشار خون بالا فوت می‌كنند. در كشور ایران نیز 38 درصد مرگ‌ها و 23 درصد از ناتوانی‌ها به علت همین بیماری‌هاست. این بیماری اولین علت مرگ و میردر كشور‌های پیشرفته است و در كشورهای در حال توسعه به سرعت رو به گسترش است.

در سال 1910، 10 درصد مرگ و میرها در دنیا به علت بیماری‌های قلبی-عروقی بوده است، اما این وضعیت در سال 2000 به 50 درصد رسید و پیش‌بینی می شود این آمار در سال 2020 به 75 درصد مرگ و میرهای شایع در جهان برسد.

روز جهانی قلب فرصتی برای حساس‌سازی جامعه و زمینه سازی برای اصلاح شیوه‌های نامناسب است و مردم را تشویق می‌كند تا درباره عادات خوب زندگی كه منجر به زندگی طولانی‌تر و قلب سالم‌تر می‌شود، فكر كنند.

عوامل مختلفی از قبیل سن، عادات غذایی، دیابت، سیگار کشیدن، فشار خون بالا و شیوه زندگی بی تحرک در میان جنبه های دیگر از علل عمده این بیماری است. همانطور که می دانید بیماری های قلبی، یکی از موارد تحت پوشش بیمه بیماری های سخت می باشد. بیمه بیماری های سخت، دارای پوشش های متفاوت بیماری و متناسب با توان مردم است وضمن معافیت مالیاتی می تواند به اشکال گوناگون ارایه شود. برای مثال یکی از حالتهای بیمه بیماری های سخت تمدید آن تا سن 100 سالگی است، یعنی بدون باطل شدن در طول قرار داد قابل تمدید است.

تنوع در این نوع بیمه که بی شک تمامی افراد با هر نوع توان مالی را در بر خواهد گرفت ، می تواند موجب آرامش فکری و پوشش مالی در زمان نیاز باشد . بیمه فوق با پوشش یکساله ،پنج ساله ، ده ساله ، بیست ساله و تا صد سالگی و همچنین نوعدیگر بیمه سریع پرداخت کوتاه مدت می باشد .

از مزایای این بیمه اینگونه است که افراد تنها در مدت کوتاهی پرداخت می کنند و دیگر پرداختی نداشته و می توانند در زمان قابل تعریف در بیمه نامه ،ضمن داشتن پوشش در صورت نیاز مبالغ پرداختی شان را خود دریافت نمایند. در صورت وقوع فوت مبالغ پرداختی طبق تعریف بیمه نامه قابل پرداخت به وراث خواهد بود با کمی توجه در می یابیم که در گونه ای از این بیمه نامه 3 پوشش را یکجا خواهیم داشت بیمه بیماریهای سخت – بیمه عمر و همچنین سرمایه گذاری که می تواند در هر مقطعی از زمان طبق تعریفبیمه و یا درزمان بازنشستگی قابل دریافت باشد.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ