مخاطرات اینترنت

بهار گذشته را به یاد می آورید ؟ مشکلات امنیتی اینترنت که از پر کردن میلیونها فرم مالیات بر درآمد مالیات دهندگان به صورت آنلاین ممانعت کرد .آیا ما به راستی می توانیم به اینترنت اعتماد کنیم ؟

اینترنت خودش را در فراهم آوردن خدمات فوق العاده ثابت کرده است . مالیات بر درآمد خود را تنها با یک کلیک پرداخت می کنید. کارهای بانکی را به راحتی از خانه انجام می دهید. صورتحساب هایتان را بدون باز کردن دسته چک تان پرداخت می کنید.بلیط سفر را بدون ایستادن در صف می خرید ….

همچنان که اینترنت ابزاری ضروری می باشد ممکن است به درگاهی جهت افشاء اطلاعات شخصی و مسایل مالی تبدیل شود.

حراج گول زننده ؟

برخی مواقع ،ممکن است ترانس اکشن پر منفعت باشد : گرچه استفاده کنندگان از اینترنت به طور فزاینده ایی در معرض فاش شدن اطلاعاتشان هستند.

خطراتش چیست ؟

دسترسی افراد متقلب به اطلاعات ( Hacking ) افراد متقلب وارد دستگاه های خدمات دهنده اصلی یا دستگاه خودتان شده و اطلاعات شما را دزدیده یا به سیستم شما آسیب می زنند.

جعل برای بدست آوردن اطلاعات شخصی ( Phishing ) جاعلان به شما ایمیل می فرستند و با تغییر نام خود با عنوان کارمند بانک شما یا یک کارگزار، شما را متقاعد می کنند که رمز عبور یا سایر اطلاعات را به آنها بدهید.

جعل های به صورت تبلیغات اینترنتی

فروش آنلاین در ازای دریافت شماره کارت اعتباری و شاید رمز عبوری که شما جاهای دیگر از آن استفاده می کنید ، به شما یک محصول جذاب را عرضه می کند .

دزدی هویت زمانی که جاعلان اطلاعات شما را داشته باشند از هویت شما به صورت جعلی برای باز کردن حساب ، خرید و کارهای خلاف استفاده می کنند .

چگونگی محافظت از خود

کارشناسان یک سری هشدارهای سلامت را توصیه می کنند:

* هرگز از یک رمز عبور برای خدمات مختلف استفاده نکنید . در صورت ضرورت ، از یک مشاور قابل اعتماد بخواهید که برای شما رمز عبور ساخته و آنرا به ذهن بسپرد.

* هرگز رمز عبور خود را در یک دفترچه یا پوشه نا امن نگذارید.

* سریعا هر ایمیلی از طرف موسسه مالیتان که تقاضای دریافت اطلاعات شخصی شما را دارد را پاک کنید.

* از کامپیوترتان محافظت کنید: فایروال( firewall)را روی سیستمتان فعال کنید و از نرم افزارهای ضد ویروس و ضد جاسوسی استفاده کنید.

* نرم افزارهای روی سیستم خود را به روزنگه دارید.

* اطلاعات موجود ( cookies ) بر روی نرم افزار کاربری ( browser )خود رابه طور منظم پاک کنید.

* از شبکه WiFiخود محافظت کنید .

* از استفاده از شبکه های عمومی برای دسترسی به وب سایت های ایمن اجتناب کنید .

* نرم افزار را تنها از طریق شرکتهای قابل اعتبار دانلود کنید.

* تنها از وب سایت های قابل اعتبار برای خرید اینترنتی استفاده کنید.

* برحسب عادت آدرس ایمیل خود را به هر فروشنده ای که آن را می خواهد ، ندهید .

* در شبکه های اجتماعی ، اطلاعات شخصی خود را به گونه ایی تنظیم کنید که به صورت خصوصی باشد.

* اگر از سرویس ( cloud ) برای ذخیره فابل استفاده می کنید یک کپی پشتیبان از فایل خود تهیه کنید که در صورت دزدیده شدن یا بسته شدن سرویس، باقی بماند .

* وضعیت حساب خود را بررسی کنید و بر هر گونه تغییراتی روی چرخه صورتحساب هایتان حساس باشید.

آیا رعایت این موارد از همه خطرات محافظت می کند ؟ شاید نه ، اما رعایت آنها موجب می شود که کارها برای افرادی که قصد دسترسی به اطلاعات و پول های شما را دارند ، سخت تر شود .

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما به آدرس ایمیل news@insufin.com ارسال دارند.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ