سفر زمستانی

آیا می دانید چرا با داشتن بیمه استانی OHIP همچنان می بایست بیمه مسافرتی اختیار کرد؟ نکاتی در مورد سفرهای کوتاه و طولانی مدت افراد مقیم کانادا که معروف به بیمه مسافرتی هست .

در ابتدای شروع فصل پاییز هستیم و افراد در حال آماده شدن برای سفر زمستانی طولانی مدتشان هستند.با همه آمادگیها ، سفرهای طولانی مدت اضطراب آور است . برای داشتن سفری با خیال آسوده ” بیمه “پیشنهاد می شود.

درباره بیمه سلامتی داخل و خارج از کشور بیشتربدانیم. بیشتر افرادی که سفر های طولانی مدت می کنند ، می دانند که در صورت سفر به خارج از کشور از بیمه سلامتی شان به طور کامل نمی توانند استفاده کنند. آنها ممکن است نوع محدودیت های بیمه ایالتی و منافع بیمه مسافرتی خود را ندانند.

درباره بیمه سلامتی استانی برای موارد ضروری در هنگام سفر به خارج از کانادا بیشتربدانیم.برای مثالOHIP برای بیماران بستری شده در بیمارستان 200 دلار و برای ویزیت های اضطراری 30 دلار پرداخت می کند در استان بریتیش کلمبیا تنها 75 دلار برای بیماران اورژانسی در بیمارستان پرداخت می کند یادآوری می شود که منافع بیمه مسافرتی در مواقع ضروری شامل تامین نسخه 30 روزه ، اجاره تجهیزات پزشکی ضروری و سایر خدمات حرفه ای پزشکی می باشد. اطمینان یابیم که تا چه مدت زمانی می توانیم به خارج از استان محل سکونتمان سفر کنیم .

با وجود قوانین جدید برای سفرهای طولانی مدت به خارج از استان محل سکونت ، صحبت های بسیاری درباره مدت زمانی که کانادایی ها می توانند سفر کنند ، وجود دارد این مقدار، بستگی به ایالت محل سکونت مسافر بین 150 تا 212 روز متفاوت در کانادا است . در بیشتر آنها نیاز است که مسافران به مدت 6 ماه از یک سال را در استان محل سکونت شان باشند تا از منافع بیمه سلامت استانی شان برخوردار شوند . اگر بیشتر از زمان مقرر در خارج از استان بمانند ممکن است مجبور شوند با یک دوره زمانی انتظار،معمولا 90 روز برای مقرر شدن مجدد اقامت شان، منتظر باشند.

از دیگر حق و حقوق بیمه نامه های مسافرتی می بایست گفت:

ممکن است مسافرت قابل پیش بینی نباشد . به همین دلیل است که ما نیاز به بیمه داریم و باید بیمه مان طوری قابل انعطاف باشد که بر اساس نیاز ما تغییر کند اگر مسافران می خواهند که سفرشان را طولانی کنند باید بدانند که آنها می توانند برنامه بیمه شان را نیز با استفاده از تلفن کردن پیش از سفر افزایش دهند . اگر آنها قبلا از استان خارج شده اند ما به عنوان فراهم کننده بیمه باید برنامه بیمه آنها را در صورتی که مدت زمانش هنوز به اتمام نرسیده باشد ، برای آنها افزایش دهیم. اگر مسافران زودتر از موعد از سفر بازگشتند ، ممکن است که واجد شرایط برای بازپس گرفتن بخشی از هزینه بیمه برای روزهای استفاده نکرده باشند که می توانند بر اساس موارد خواسته شده در برنامه بیمه نامه آن را پس بگیرند .

برخی از این مدارکی که در پایین می آید به عنوان مدرک برای باز پرداخت قابل پذیرش است :

کارت پرواز
بلیط هواپیما
گذرنامه مهر شده
تقاضا و اعلام عدم استفاده از بیمه درمدت بیمه خریداری شده

از نکات مهم دیگر،گرفتن بیمه های خاص در سفر است نظیر کوهنوردی ،غواصی،صخره نوردی ، اسکی که می بایست بیمه نامه ای متفاوت و برتر داشت. لذا در زمان خریداری بیمه درصورتی که نیاز دارید می توانید بدان اشاره بفرمایید تا در این خصوص پوشش خاص داشته باشید.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما به آدرس ایمیل news@insufin.com ارسال دارند.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ