حداکثر مزایای دولتی بدون وام

دارندگان حساب پس انداز تحصیلی تا 31 دسامبر فرصت استفاده از حداکثر مزایای دولتی را دارند. یکی از راه های سرمایه گذاری، پس انداز تحصیلی است که به آن ” RESP ” می گویند.

یک RESP کمی شبیه به Registered Retirement Savings Plan ) RRSP ) عمل می کند، به این شکل که همه مبالغ سرمایه گذاری شده و مبالغ برگشتی بدست آمده، تا زمان برداشت پول، از پرداخت مالیات محفوظ و معاف است و با داشتن یک RESP فرزند شما می تواند از مبلغ سرمایه گذاری شده جهت تحصیل در مقاطع پس از دبیرستان بهره مند شود.

با توجه به ارقام و هزینه های سرسام آور تحصیلی، تنها راه برخورد و مواجه شدن با هزینه های وحشتناک خصوصا در سالهای آینده، پس انداز تحصیلی است که ضمن برخورداری از ریسک کم، بالاترین سوددهی و قابلیت انعطاف و ضمانت را داشته باشد، سوال پیش آمده این است که آیا ما به قدر کافی پس انداز داریم؟

برخی معتقدند وام خواهند گرفت. واقعا چند سال قرار است ما این پول را پرداخت کنیم که بی شک بهره را هم می بایست به این مبلغ اضافه کرد.

آیا تحصیل فرزندانمان را به آینده موکول می کنیم؟ آیا قرار است فرزندمان در حین مدرسه کار کند تا هزینه تحصیل را جبران کند؟

پس انداز تحصیلی و کمک هزینه های دولتی:

کمک هزینه تحصیلی دولتی کانادا (CESG) که 20% مشارکت سالانه را تشکیل می دهد تا حداکثر 500 دلار در سال به عبارتی 7200$ کل مدت زمان برنامه می باشد. برای خانواده های با سطح درآمد پایین تا سقف 9200 دلار ( CLB ) به محض افتتاح حساب به شما 500 دلار پرداخت می کند و پس از آن 100 دلار سالانه تا زمانی که کودک به 15 سالگی برسد.

انعطاف پذیری بستگی به نوع حساب پس انداز تحصیلی دارد :

با یک RESP شخصی، تنها یک فرزند می تواند از منافع آن برخوردار شود و هر کسی می تواند این برنامه را افتتاح کند مانند خاله، عمو، مادر و پدر و دوستان نزدیک. با یک RESP خانوادگی، چندین فرزند از یک خانواده می توانند از منافع آن برخوردار شوند اما تنها والدین، مادر و پدر بزرگ یا برادر و خواهر می توانند این برنامه را افتتاح کنند. ویژگی جالب دیگر این است که حق داشتن کمک از همان بدو تولد کودک، تعلق می گیرد.

کارشناسان توصیه می کنند که حساب پس اندازRESP هر چه زودترافتتاح شود. زیرا که جادوی ” سود مرکب Compound Interest بدون کسر مالیات تنها چند سال پس از افتتاح، بسیار جذاب است. بطور نمونه پس انداز حاصل شده از مشارکت 2500 دلار از یک سال تا 17 سال مبلغ 76165/35دلار، با احتساب برگشت مرکب سود سالانه 5 درصد می باشد.

برای افتتاح پس انداز تحصیلی، کودک باید ساکن کانادا باشد و همچنین دارای شماره بیمه اجتماعی ( SIN ) در غیر این صورت از کمک دولتی برخوردار نخواهد شد. پدر و مادر می توانند تا سقف 50 هزار دلار در کل دوره مشارکت برای هر بچه سرمایه گذاری نمایند. در واقع این طرح تشویقی است جهت والدین برای فرزندانشان از زمان طفولیت و حمایتی است از افرادی که درآمد پایین دارند و از کمک دولت برخوردار خواهند بود.

به عبارت دیگر، قراردادی است بین والدین و یا اقوام نزدیک کودک از یک طرف و از طرف دیگر شخص و یا سازمانی که در سرمایه گذاری جهت کسب درآمد مشارکت می کند و این در حالی است که دولت طبق قوانین مالیاتی عمل کرده و نظارت و مشارکت در این نوع سرمایه گذاری دارد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ