سرگیجه و احتمال بیماری قلبی

بر اساس یک تحقیق جدید منتشر شده در مجله نورولوژی افرادی که پس از چندین دقیقه ایستادن دچار سرگیجه می شوند ممکن است در معرض شرایط جدی تری که منجر به مرگ می شود، باشند.

محققان 165 نفر از کسانی که تحت آزمایش سیستم اعصاب به مدت میانگین 10 سال تحت بررسی قرارگرفته بودند را در این تحقیق قرار دادند. 48 نفر از شرکت کنندگان دارای افت فشار خون تاخیری بودند. به این معنی که آنها یک افت فشار خون پس از بیش از 3 دقیقه ایستادن یا نشستن را تجربه می کنند.

42 نفر از آنها دارای افت فشار خون در اثر ضعف بودند که افتادن آنها سریعتر اتفاق می افتد، در 3 دقیقه و 75 نفر هیچ کدام از این شرایط را نداشتند. در طی دوره بررسی، بیش از نیمی از افراد با شکل تاخیری تبدیل به افت فشار خون کامل شدند و در حدود یک سوم به بیماری زوال بافت های مغزی مثل پارکینسون مبتلا شدند.

سرگیجه و حس دوران سر زمانی که سرگیجه دارید ممکن است حس از حال رفتن یا ازدست دادن تعادل داشته باشید. اگر احساس کنید که اتاق دور سرتان در حال گردش است شما دچار دوران سر هستید.

افت ناگهانی فشار خون یا از دست دادن زیاد آب بدن می تواند شما را دچار سرگیجه کند. برخی از افراد در زمانی احساس سرگیجه می کنند که خیلی سریع از جایشان بلند می شوند.

سرگیجه معمولن خودش بهتر شده یا به آسانی درمان می شود. گرچه می تواند نشانی از سایر اختلالات باشد. داروها نیز ممکن است منجر به سرگیجه  یا مشکلاتی در گوش شما شود. بیماری حرکتی نیز می تواند شما را دچار سرگیجه کند. اگر شما اغلب دچار سرگیجه هستید باید پزشک خانوادگی تان را ملاقات کنید و علتش را بیابید.

فشار خون پایین که Hypotension، LBP نیز نامیده می شود احتمالن شنیده اید که فشار خون بالا یک مشکل است. برخی اوقات فشار خون خیلی پایین نیز می تواند منجر به مشکلاتی شود. فشار خون نیروی خون شما برای فشار آوردن به دیواره های شاهرگ است.

در هر ضربان قلب، خون به شاهرگ های شما پمپاژ می شود. در زمان تپش قلب فشار خون شما در بالاترین نقطه است و این فشار systolic نامیده می شود. زمانی که قلب شما در بین ضربانها در حال استراحت است فشار خون شما می افتد و این فشار diastolic نامیده می شود.

کسانی که فشار خون شما را اندازه گیری می کنند در واقع این دو شماره را می خوانند. معمولن آنها یکی بالا یا پیش از دیگری نوشته می شود مثل 80/120. اگر شماره فشار خون شما 60/90 یا کمتر است فشار خون شما پایین است.

برخی از افراد همواره دارای فشار خون پایین هستند. آنها هیچ نشانه ایی ندارند و شماره فشار خونشان برای خودشان طبیعی است. در سایرافراد، به دلیل شرایط پزشکی یا داروهای خاص فشار خون زیر حد طبیعی است. برخی افراد زمانی که سریعن می ایستند ممکن است دارای نشانه های فشار خون پایین شوند.

فشار خون پایین در صورتی مشکل تلقی می شود که منجر به سرگیجه ، غش و در برخی موارد حاد ، تشنج شود. شما آقا و خانم سیگاری، بهتر است امروز برای گرفتن بیمه اقدام کنید، هر چند ممکن است نرخ بیمه شما کمی بالاتر باشد، شاید به این وسیله تلنگری به خود زده و از شر این عادت برای همیشه راحت شوید، چرا که ترک سیگار مساوی است با کاهش نرخ بیمه، افزایش سلامتی و صرفه جویی اقتصادی.

اجازه ندهید قرعه تلخ بیماری بدون پشتوانه مالی در دستتان باز شود، بیمه حافظ شما در زمان ناتوانی و بیماری است اگر قبل از بازی سرنوشت اخذش کنید.

ترجمه و اقتباس از Health news

Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net

 

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ