سندرم تنفسی خاورمیانه – ویروس کورنا

از آوریل 2012، موارد سندرم تنفسی کورنا در خاورمیانه در کشورهایی که در پایین می آیند شناسایی شده است: عربستان سعودی، قطر، اردن، امارات متحده عربی، عمان، کویت، یمن، لبنان و ایران.

همچنین در چندین کشور دیگر نیز مواردی در افراد که به خاور میانه مسافرت کرده اند گزارش شده است:

الجزایر، اطریش، چین، مصر، فرانسه، آلمان، یونان، هونگ کونگ، ایاتالیا، مالزی، هلند، فلیپین، کره جنوبی، تایلند، ترکیه، تونس، انگلستان و آمریکا.

همچنین در فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، تونس و انگلستان انتقالات محلی بین افراد نزدیک به هم که به خاورمیانه سفر نکرده اند گزارش شده است.

شیوع این بیماری در کره جنوبی که در 2015 آغاز شد بزرگترین شیوع کورنا در خارج از خاورمیانه بود. هیچ مورد جدیدی از جولای 2015 گزارش نشده است.

برای مشاهده جدیدترین اخبار شامل تعداد موارد ابتلا و مرگ و میر لطفا وب سایت World Health Organization’s website را ببینید.

یافته های اخیر مبنی بر آن است که ویروس کورنا با تماس مستقیم یا غیر مستقیم  شترهای عفونی یا محصولات مربوط به شتر ( شیرخام  شتر) منتقل می شود. مطالعاتی در جهت شناخت بهتر این بیماری در جریان است. برخی از این شیوع ها در گروهی از افراد که در تماس نزدیک با یکدیگر هستند ( مثل افراد خانواده )، اتفاق افتاده است و تعداد فزاینده ایی از شیوع در مراکز درمانی بین بیماران و کارکنان مراکز اتفاق افتاده است که نشان دهنده اهمیت پیگیری strict infection control practices است.

این مسئله نشان می دهد که ویروس می تواند بین انسانها منتقل شود گر چه هیچ انتقال ادامه دار انسان به انسان وجود نداشته و احتمال شیوع هنوز به نظر کم می رسد.

ویروس کورنا مانند سرما خوردگی های معمول است و علت بیشتر بیماریهای شدید شامل (Severe Acute Respiratory Syndrome (SARS می باشد. در این زمان، اطلاعات بیشتری راجع به کورنا وجود ندارد. افرادی که مبتلا به کورنا شده اند بیماری مثل انفولانزا یا نشانه های تب، سرفه و سختی تنفس را تجربه کرده اند.

برخی نیز نشانه های روده ایی مثل اسهال داشته اند. سازمان سلامت جهانی به همکاری با وزرای سلامت مربوطه و سایر شرکای بین المللی برای حمایت از تحقیقات و یافتن شناخت بهتر از بیماری و احتمالاتش را ادامه می دهد. این همکاری بدین جهت است که هیچ محدودیت مسافرتی نباشد و احتمال ابتلای مسافران پایین بماند.

شناخت از ریسک و خطرات نبایستی موجب ناراحتی و نگرانی ما باشد. بیمه می تواند امنیت خاطر شما را در مواقع خطیر زندگی تضمین نماید. همانگونه که به شما توصیه می کنیم از آزمایشات سالانه خود غافل نشوید بهتر است که از گرفتن بیمه در زمان مناسب نیز غفلت نکنیم. آیا به راستی پشتوانه ای محکمتر از بیمه برای حفاظت از خود، سرمایه تان و آنها که دوستشان دارید سراغ دارید؟ چرا که فردا برای خودش ماجرای دیگری دارد.

www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ