خدمات کنسولگری برای مسافران

برای شهروندان هر کشوری از جمله شهروندان کانادایی این سوال همیشه است، در صورت بروز مشکل و یا نیاز به راهنمایی چه کمکی از دولت و چگونه می توان راهنمایی گرفت؟

بخش تجارت خارجی کانادا بیش از 260 دفتر در سرتاسر دنیا دارد که مسولان کنسولگری می توانند به مسافران کانادایی برای کار و زندگی در خارج کمک کنند. برای داشتن فهرست کامل خدمات و اطلاعات بیشتر برای برنامه ریزی یک سفر ایمن و بدون مشکل می توانید:

• About consular services را ببینید.
• با 6788-267-800-1 یا 6788-944-613 در کانادا و امریکا تماس بگیرید.
• از طریق TTY و تلفن به 3472-394-800-1 یا 1310-944-613 تماس بگیرید.
• Country Travel Adviceand Advisories شامل اطلاعات پزشکی تهیه شده بوسیله the Public Health Agency of Canada را بررسی کنید.

اما خدمات اضطراری دفاتر دولتی کانادا در خارج از کشور در 24 ساعت و هفت روز هفته آماده خدمت رسانی می باشند. خارج از ساعات دفتر، تلفن های شما به صورت خودکار برای یک مسول کنسولگری در اوتاوا ترجمه خواهد شد یا از شما درخواست خواهد شد که پیغامتان را برای تماس بگذارید. در هر دو حالت جواب سریع خواهید داشت.

در صورتی که یک پیغام ضبط شده بگذارید کاملا واضح باشد و شماره تلفن کامل یا آدرس خود را بگذارید. برای برخی کشورها می توانید از تلفن رایگان برای صحبت با یک مسول کنسولگری که در اوتاوا وجود دارد استفاده کنید.

همچنین شما می توانید یک تلفن به کسب و کار و تجارت خارجی کانادا در اوتاوا با شماره 8885-996-613 داشته باشید.
یا می توانید با Emergency Watch and Response Centre از طریق ایمیل sos@international.gc.ca یا شماره فکس1054-943-613 تماس بگیرید.

در محل هایی که کانادا دارای دفتر محلی نیست برخی دفاتر استرالیایی یا انگلیسی می توانند خدمات اضطراری را فراهم کرده و با نزدیکترین دفتر دولت کانادا از طرف شما تماس بگیرند.

پیش از ترک کانادا directory of Canadian embassies and consulates abroad را بررسی کنید. دولت راهنمایی کرده و پیشنهاد می کند قبل از شروع مسافرت بیمه مسافرتی اختیار کنیم، چرا که بیمه های مسافرتی جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است.

همچنین مواردی مانند گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، نیاز به آمبولانس حتا هوایی، برگشت مسافر به کشور خودش، فیزیوتراپی، بستری شدن در بیمارستان و عمل جراحی و ده ها مورد دیگر که در یک بیمه مسافرتی وجود دارد. فراموش نکنید همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه لحظه  مکان و سن نمی شناسد.

سفر در حالی که نامی شاد و خاطره انگیز در خود نهفته دارد می تواند با بی دقتی به تراژدی درناکی مبدل گردد. بیمه های مسافرتی تان را از بروکر با تجربه و متخصص اخذ کنید و بدانید بیمه تان در زمان claimچگونه خواهد بود.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمایید قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

ترجمه و منابع: www.travel.gc.ca و http://www.cover4u.ca  www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ