شکستگی لگن

افراد با زانوی جدید، در معرض شکستگی ستون فقرات هستند و فعالیت پس از جایگزینی زانو می تواند منجر به احتمال شکستگی لگن شود.

اختلالات و جراحات لگن
لگن شما مفصلی است که استخوان ران را به استخوان لگن خاصره شما می رساند. لگن هابه دلیل اینکه قسمت بالای استخوان ران که توپ شکل است در یک فضای شبیه به فنجان در لگن خاصره حرکت می کند، مفاصل توپ و کاسه ball-and-socket نامیده می شود.

لگن شما بسیار کاملا استوار و محکم هستند. زمانی که سالم باشند به نیروی زیادی نیاز است که به آنها صدمه بزند. اما ورزش کردن، دویدن و افتادن برخی اوقات ممکن است منجر به جراحات لگن شود. اینها شامل:
• در رفتگی یا ضرب عضو یا استخوان
• آماس کیسه های مفصلی
• جابجایی استخوانها
• شکستگی

دکتر کارولین مسر متخصص استخوان در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک گفت با اینکه احتمال افزایش شکستگی در ستون فقرات و لگن کاملا مشخص نیست اما احتمال دارد به علت افزایش حرکت و فعالیت پس از انجام جراحی جایگزینی زانو باشد.

در مجموع بیمارانی که به جای مدیریت سنتی ورم مفاصل جراحی زانو را انتخاب می کنند ممکن است همان افرادی باشند که تصمیم دارند بسیار فعال بوده و بنابراین احتمالا سبک زندگی پر خطرتری در آینده خواهند داشت.

به نقل از محققان در افرادی که به دلیل ورم مفاصل استخوانی عمل جایگزینی کامل زانو داشتند، احتمال شکستگی لگن و ستون فقرات در دهه پیش از عمل جایگزینی، کمتر بود. در مقایسه با کسانی که عمل جایگزینی نداشتند و درمقابل در افراد پس از انجام عمل جایگزینی، احتمال شستگی لگن 4 درصد و احتمال شکستگی در ستون فقرات 19 درصد افزایش یافت.

این تحقیق برای حضور در جلسه سالانه در International Osteoporosis Foundation در مالاگای اسپانیا انجام گرفت و همچنین در مجله Osteoporosis International منتشر شد.

احتمال افزایش شکستگی در لگن و مهره های فقرات در 10 سال پس از عمل جایگزینی زانو را می توان با درد، افزایش فعالیت جسمی به دلیل توانبخشی و سایر عوامل مربوط به عملکردهای جسمی، توضیح داد. در این خصوص توصیه ما:

بیمه مراقبت ویژه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی، بیمه ای نیست که بتوانیم آن را به سن خاصی متصل کنیم. متاسفانه بسیاری با شنیدن این نام، سالخوردگی را در ذهنشان فرض می کنند در حالی که ناتوانی، به دلایل بسیاری می تواند حادث شود.

بارها در مقالات بیمه با روشها و توضیحات گوناگون به نکته ای مشخص اشاره کردیم و آن حفاظت موقعیت مالی افراد در مقطعی از زندگی است، که آن دوره می تواند با بیماری، ناتوانی، فوت و … آغاز شود.

دلایل تاکید بیمه بر اخذ آن، حفظ ثبات زندگی اشخاص در مواجهه با هر رویداد پیش بینی نشده است. یکی از آرایش های زیبای بیمه را می توان بیمه ناتوانی جسمی قلمداد کرد. هر یک از ما به دفعات در طول زندگی ممکن است در معرض اتفاقی قرار بگیریم که در آن نیازمند کمک کسی شویم. برای مثال کسی که سکته می کند تا مدتها به پرستاری نیازمند است.

این بیمه می تواند هر بار در هر حادثه ای که فرد را نیازمند یاری شخص دیگری در دو مورد از امور شخصی، مانند کمک در لباس پوشیدن ، کمک در استحمام و یا کمک در غذا خوردن می کند فعال شود. این که فکر کنیم ما هرگز در فهرست چنین افرادی قرار نمی گیریم اشتباه محض است.

ترجمه و منابع: Health News و www.cover4u.ca Image courtesy of stockdevil at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ