پاپ اسمیر

پاپ تست یا تست پاپ‌اسمیر یکی از کارهای مرسومی است که وقتی خانمی برای انجام معاینات دوره‌ای یا چک‌آپ خود به پزشک مراجعه می‌کند، توسط پزشک یا احیانا پرستار برای وی انجام می‌شود.

نتایج این آزمایش تغییرات احتمالی در سلول‌های داخل رحم را که می‌توانند به سرطان رحم منجر شوند مشخص می‌کند طی سی سال گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از این سرطان به میزان ۶۰ درصد کاهش داشته که بیشترین دلیل آن را نیز باید در انجام مرتب آزمایش پاپ‌اسمیر دانست. البته حدود ۲۵ درصد از زنان انتاریو به طور مرتب برای انجام این آزمایش به پزشک مراجعه نمی‌کنند که بخش عمده‌ای از این افراد را نیز مهاجران تازه‌ وارد به کانادا تشکیل می‌دهند .

سرطان دهانه رحم سالانه جان دست‌كم 290 هزار زن را در سراسر جهان می گيرد. در كشورهاي توسعه يافته اين سرطان در رده هفتمين سرطان زنان قرار مي‌گيرد .

خانم های جوان باید توجه داشته باشند که سرطان گردن رحم یا سرویکس ، مرموز و بدون علامت است. سلولهای بدخیم و مهاجم آن ، سالها را در مرحله پیش سرطانی می گذرانند تغییرات سلولی معمولن از حدود 10 سال پیش شروع می شود و اگر خانمی مرتب مورد تست قرار داشته باشد پیش از ورود به مرحله ضایعات مهاجم سرطانی ، مشکل تشخیص داده شود می توان آن را درمان کرد توجه نمایید از زمانیکه آزمایش پاپ اسمیر در بین مردم شناخته شده به میزان قابل توجهی سرطان رحم در بین زنان کاهش پیدا کرده است .

در آزمایشگاه ، پاتولوژیست ظاهر میکروسکوپی سلولها را بر اسلاید یا لام بررسی خواهد نمود و در جستجوی انواع گوناگون موارد غیر طبیعی می باشد . غیر طبیعی بودن نتیجه پاپ اسمیر یقینا به معنای آن نیست که شما مبتلا به سرطان هستید غیر طبیعی بودن به معنای آن است که سلولهای قابل رویت ، مانند سلولهای طبیعی نیستند دلایل مختلفی وجود دارند که سبب می شود نتایج آزمایش شما نرمال نباشد و از آن جمله :

– تورم یا تحریک سلولهای دهانه رحم

– عفونت گردن رحم

– تغییرات هورمونی

اغلب نتایج پاپ اسمیر ممکن است به اشتباه طبیعی خوانده و تفسیر شوند ، در حالی که برخی از سلولها پیش سرطانی شده اند . اما سرطان رحم عموما به کندی پیشرفت می کند بنابراین محتمل است که نتیجه آزمایش بعدی شما این سلولها را به موقع تشخیص دهد تا درمان موثر آغاز گردد به همین دلیل انجام آزمایش پاپ اسمیر در فاصله های زمانی توصیه شده توسط پزشک معقول است.

یکی از بیمه های مناسب ، بیمه بیماری های سخت می باشد . تنوع این بیمه این امکان را می دهد که افراد با هر توان مالی که دارند بتوانند در زمان مناسب تهیه و موجب آرامش خاطر و امنیت مالی خود عزیزانشان شوند .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ