طلاق و نقش مشاور مالی

بیمه کمک بزرگی در زندگی خانواده هاست. حال اگر پیوند این خانواده که می تواند ترکیبی حتا دو نفره داشته باشد، شکسته شود هر یک از طرفین میتوانند در معرض خطر مشکلات مالی حاصل از بیکاری، بیماری، از کارافتادگی ، تنهایی و فوت قرارگیرند.

” طلاق ” ، جدایی قانونی ازدواج است . مانند سایر تغییرات بزرگ زندگی ، طلاق نیز اضطراب آور است .و بر مسایل مالی ، شکل زندگی ، شغل های افراد خانواده ، برنامه ها و سایر مسایل تاثیر می گذارد . اگر خانواده فرزندانی داشته باشد این مساله تاثیر عمیقی بر آنها خواهد داشت .

درگیر طلاق شدن یک مساله زمان بر و احساسی می باشد و استفاده از یک مشاوره خوب مالی ، بیمه و سرمایه گذاری موردی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند .

در هنگام بررسی پرونده طلاق،نه تنها وکیل بلکه وجود و اهمیت حسابدار و مشاور مالی جهت بررسی توافق نامه ها ، مسایل مالیاتی و اقتصادی مربوط به تقسیم دارایی ها به خوبی احساس می شود .

وکلا معمولن درگیر توافق نامه هستند و اغلب نمی دانند از نظر مالی چه تفاوتی بین پرداخت ، به صورت یکباره و دوره ایی است و یا پرداخت مقدار هنگفتی پول در یک فاصله زمانی کوتاه، آیا می تواند بهتر از پرداخت مبلغ کم در یک فاصله زمانی طولانی باشد ؟تحلیل و برنامه ریزی توسط مشاورین مالی می تواند در این مورد انجام شود.

مشاوران مالی معمولن با موکلشان در مورد برنامه های بازنشستگی همراهی صمیمانه ایی داشته و به آنها مشاوره مالی می دهند اما در مورد مساله طلاق ، زمان و دقت نظر بیشتری مورد نیاز است زیرا موکلان، پیشاپیش درگیری احساسی دارند و در این خصوص سوالات زیادی است که نیاز به پاسخ دارد .

آیا توان مالی برای حفظ خانه را دارم ؟ آیا به اندازه کافی توان مالی برای ادامه زندگی ، پس از پرداخت یا دریافت حمایت های کودک یا حق حقوق و مواجب همسری را خواهم داشت ؟ اگر من نمی خواهم به صورت ماهانه حمایت همسری دریافت یا پرداخت کنم . پرداخت معادل ، به صورت مبلغ یکجا یکباره پس از تسویه مالیات چگونه است ؟ نتایج دراز مدت پیشنهاد یا پذیرش توافقبا دو مقایسه پیشنهاد چگونه است؟ مالیات بر اساس پیشنهادات توافق نامه مختلف چه تاثیری بر من خواهد گذاشت ؟ دلیل اهمیتِ داشتن یک شغل یا مستمری بازنشستگی چیست ؟

حق و حقوق شغل و یا مستمری بازنشستگی من چگونه خواهد بود؟ و چه انتخاب هایی دارم از دیگر موارد قابل دقت در زمان جدایی توجه به وصیت نامه و وکالت نامه و همچنین حدود اختیارات طرفین است . توجه به وارث و یا وارثین در قراردادها و بیمه نامه ها و سرمایه گذاری ها و همچنین حق جابجایی وارث به عهده کیست؟

توجه به حق سرپرستی (حضانت ) در صورت بچه دار بودن، از جمله موارد قابل اشاره سرمایه گذاری هایی نظیر پس انداز تحصیلی فرزندان است. Christine Schwartz استادیار جامعه شناسی در دانشگاه ویسکانسن – مدیسون در یک انجمن جامعه شناسی آمریکایی گفت: زوج هایی که هر دوطرف دارای سطح تحصیلی یکسان هستند احتمال طلاق بینشان کمتر از زوجینی است که شوهر دارای سطح تحصیلی بالاتر از زن می باشد.

بیمه را مانند همیشه نیازی برای همه افراد دانسته و بخصوص آن را به کسی که قرار است به تنهایی عهده دار بخش مالی خود و یا احتمالا فرزندش باشد توصیه می کنیم. اگر مایل هستید بدانید در این زمینه بیمه چه کمکی می تواند به چنین اشخاصی داشته باشد با ما تماس گرفته و فراموش نکنید کسی جز خود ما با دوراندیشی، قادر به کمک ما نخواهد بود.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما ارسال دارند.

*مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.*
mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ