اثرات آب استخر و بیماری کودکان

فرآیند کلرزنی امروزه یکی از متداول‌ترین روش‌های استریل کردن آب استخرهای سرپوشیده است. اما این روش کم هزینه و کارآمد، معایبی نیز دارد که یکی از آن‌ها، اثرات زیان‌آور بر سلامتی کودکان ۷ تا ۸ ساله می‌باشد.

استفاده طولانی مدت و مداوم از استخر نیز می‌تواند در سیستم تنفسی و عصبی کودکان تاثیر نامطلوبی بگذارد.

احتمال دارد که کودکان مشکلاتی در بینایی‌شان احساس کرده و همچنین تورم و سوزش در چشم‌ها، گلو، بینی و گوش هایشان پدید آید و همچنین تاثیرمنفی بر سیستم تنفسی آنان بگذارد.

کودکانی که مشکلات تنفسی دارند علایم و نشانه‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد از جمله: سرفه‌های مکرر و سخت از قفسه سینه (wet- sounding) و تب و لرزهای ناگهانی و غیر قابل کنترل.

کودکانی که هر یک از این نشانه‌ها را داشته باشند باید سریع‌تر به اورژانس منتقل شوند . بنابراین بهتر است پس ازاین‌که شنای کودک تمام می‌شود، سوزش و سرخی در اطراف چشم‌ها، بینی، دهان و گوش‌هایشان را بررسی کنید.

با اینکه شنا یکی از لذت بخش‌ترین و مفرح‌ترین ورزش‌هاست و آبتنی در استخر می‌تواند در روزهای گرم تابستان تسکین دهنده و آرامش بخش باشد، متخصصان هشدار می‌دهند که قورت دادن آب کلردار استخر توسط کودکان می‌تواند بیماری‌زا باشد.

این مسئله بسیار متداول است که آب استخر در حین بازی و شور و هیجانات کودکان، وارد دهانشان شود. حتی ممکن است برخی از کودکان علیرغم هشدار والدینشان از آب استخر بنوشند.

باید توجه کنیم که آب یک محیط بسیار مناسب برای رشد و انتقال میکروب‌ها و موجودات ذره‌بینی است که می‌توانند موجب بیماری‌هایی از جمله هپاتیت، تب تیفوییدآ، اسهال آمیبی و باسیلی، تبخال، ورم ملتحمه چشم و زرد زخم شود.

Davis یک پزشک اورژانس در بیمارستان مرکزی میدولند Meadowlands درنیوجرسی برای کمک به والدین جهت حفاظت از فرزندانشان توصیه کرده است که والدین به علایم و نشانه‌های بدنی فرزندانشان تا ۷۲ ساعت پس از شنا توجه کنند.

اولین نشانه بروز مشکل معمولاً شامل: ناراحتی معده و استفراغ، سرفه‌های مداوم، آشفتگی، تنگی نفس و کوفتگی می‌باشد .

بیمه‌های تکمیلی، پوشش‌های دارو، درمان، دندان، چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی‌دهد نظیر: آمبولانس، ماساژتراپی، کایروپراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی و مشاور روانشناس را در اختیار فرد بیمه شده قرار می‌‌دهد.

اگر واقع بین باشیم، بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد. اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

مشاور علمی پزشکی شرکت بیمه ، آقای دکتر پژمان حنیفی مقدم (ایمونولوژیست)

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ