اجازه ندهید کودکان از آب استخر بنوشند

با اینکه شنا یکی از لذت بخش و مفرح ترین ورزشهاست ،استخر ها می توانند تسکین و آرامش مورد نیاز در برابر گرمای تابستان را فراهم کنند. متخصصان هشدار می دهند که ممکن است کودکان در صورت قورت دادن آب کلر دار استخر بیمار شوند.

این مساله بسیار متداول است که آب استخر در حین چلپ چلوپ و شور و هیجانات کودکان، وارد دهانشان شود . حتا ممکن است برخی از کودکان علیرغم هشدار والدینشان از آب استخر بنوشند .آب یک محیط بسیار مناسب برای رشد و انتقال میکروبها و موجودات ذره بینی است که می توانند بیماریهایی مانند هپاتیت،تب تیفوییدآ،اسهال آمیبی و باسیلی،تبخال،ورم ملتحمه چشم و زرد زخم است که این قبیل موجوات میکروسکوپی محیط های گرم و مرطوب همراه با غذای کافی را ترجیح می دهند .

بر اساس گفته های دکتر سمپسون داویس ( Sampson Davis یک پزشک اورژانس در بیمارستان مرکزی میدولند Meadowlands ) درنیوجرسی ، گرچه قورت دادن مقدار ناچیزی از آب استخر مضر نیست اما دانستن این مساله
برای والدین مهم است که قورت دادن مقدار زیادی آب می تواند منجر به مسمومیت کلر یا اصطلاحن بیماری ( آب مخلوط با مواد شیمیایی ) recreational water شود. داویس می افزاید ، آب همچنین می تواند وارد ریه کودکان شده و منجر به وضعیت حادی شود که (غرق شدگی تاخیری) secondary drowning نامیده می شود. بیماریهای ( آب مخلوط با مواد شیمیایی ) هم می تواند جدی باشد .

آب استخر محتوی کلر است ، یک ماده شیمیایی که برای کمک به از بین بردن باکتریهایی مثل E. Coli و انگل ها استفاده می شود. داویس گفت ، کلر ممکن است تمام میکروب ها را از بین نبرد بنابراین اگر کودکان آب استخر را قورت دهند ممکن است بیمار شوند. اگر والدین و سایر افراد مسول سلامتی، از این خطرات آگاه باشند می توانند پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از این اتفاقات در نظر بگیرند . داویس افزود ، با آگاهی از این مساله ، والدین می توانند علایم هشدار و رسیدگی اورژانسی پزشکی را نیز بدانند.

بیماری ( آب مخلوط با مواد شیمیایی ) و مسمومیت کلر ممکن است منتهی به سوء هاضمه مثل انقباض شکمی و اسهال شود و این وضعیت ممکن است یک حالت بدِ مسمومیت غذایی یا مشکل معده، به نظر برسد.

بیمه های تکمیلی ، ابتدایی ترین پوششهای مورد نیاز در خصوص دارو ، درمان ، دندان ، چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس ، ماساژتراپی ، کایروپراکتور ،فیزیوتراپی ، وسایل پزشکی و بیمارستانی ، مشاور روانشناس را در اختیار بیمه شده قرار می دهد این بیمه به شکلهای مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش ، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیار است .

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما به آدرس ایمیل news@insufin.com ارسال دارند.

مشاور علمی پزشکی شرکت بیمه ، آقای دکتر پژمان حنیفی مقدم (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ