یکی از سه سپید بد

” 14 نوامبر روز جهانی دیابت ” برای اولین بار در سال 2004 توسط فدراسیون جهانی دیابت برای آگاهی دادن به مردم دنیا در مورد این بیماری نامگذاری شد و همینطور 14 نوامبر روز تولد Frederick banting است که بهمراه Charles best انسولین را کشف کرد.

ديابت از زمانهاي كهن براي بشر شناخته شده بود. در يكي از متون هندي كه مربوط به حدود 2600 سال قبل است به شيرين بودن ادرار بعضي از بيماران اشاره شده است با وجود قرنها سابقه آشنايي و توجه پزشكان به بيماري قند هنوز تنها در 5% موارد مي‌توان به دقت علت پيدايش اين بيماري را مشخص كرد.

” بيماري قند (ديابت) ” شايعترين و مهمترين بيماري ناشي از اختلالات متابوليك است و يكي از علل عمده مرگ و مير و ناتواني در بسياري از كشورها و پنجمين علت عمده مرگ و مير را در جوامع غربي تشكيل مي‌دهد. بیشتر غذاهایی که می خوریم ، در بدن تجزیه شده و به گلوکز که نوعی قند است تبدیل می شود. گلوکز از راه خون به طرف سلولها حرکت می کند.

” انسولین ” ماده ایی است که توسط بدن در لوزالمعده ساخته می شود و به گلوکز اجازه می دهد تا به سلول وارد شود. در سلول ،گلوکز صرف تولید انرژی می شود که ما برای فعالیت و انجام کارهای روزانه به آن نیاز داریم. اگر به بیماری دیابت یا مرض قند مبتلا هستیم بدنمان نمی تواند انسولین کافی بسازد و یا نمی تواند انسولین ساخته شده را خوب مصرف کند بنابراین،گلوکز درخون باقی می ماند و سلول های بدن ما انرژی مورد نیاز خود را بدست نمی آورند.

بعلت تغيير شيوه زندگي در كشورهاي صنعتي و در حال توسعه و وجود عوامل مستعدكننده‌اي نظير چاقي، استرس، كم تحركي و رژيم‌هاي غيربهداشتي، بروز بيماريهاي غيرواگير در اين جوامع بيشتر مي‌باشد.

چون سوخت و ساز گلوکز بدون وجود انسولين ممکن نيست، گلوکز بدن از طريق ادرار دفع مى‌شود و با خود مقدار زيادى آب حمل مى‌کند. اين مشکل باعث تکرار ادرار مى‌شود و گاهى بيمار هر ساعت يا هر دو ساعت يک‌بار در طى روز و شب ادرار مى‌کند. به‌ طور طبيعى اين مقدار نياز به آب ، باعث تشنگى دایمى مى‌شود. چون گلوکز مواد غذائى براى باکترى را تأمين مى‌کند، عفونت‌هاى دستگاه ادرارى و مهبل شايع است.

از آنجايي كه اكثر بيماريهاي غيرواگير ،مزمن و دائمي هستند، اين دسته از بيماران از زمان ابتلاء تا پايان عمر نيازمند مراقبت‌هاي بهداشتي دقيق و وسيعي خواهند بود و همچنين با توجه به بروز علائم، از كيفيت زندگي خوبي برخوردار نخواهند بود و حتا عليرغم تأمين نيازهاي بهداشتي درماني متأسفانه درصد قابل توجهي از بيماران توان كاري و اقتصادي خود را از دست خواهند داد.

درصورتی که بیماری دیابت کنترل نشود، می تواند در دراز مدت منجر به بیماریهای قلبی عروقی ، اختلالات بینایی ، نارسایی و از کارافتادگی کلیه ها و بروز زخمهای پوستی به خصوص در پاها و همچنین آسیبهای عصبی گردد و درنهایت منجر به صدمات جبران ناپذیری مثل کوری، قطع پاها و سکته مغزی و قلبی بشود.

دور اندیشی کنیم با برنامه ریزی برای امروز و فردایمان ، با کمترین هزینه در این مسیر با راهکاری مناسب که تهیه بیمه در این خصوص است . بیمه بیماریهای سخت که می تواند از 25000 تا 2000.000 دلار معاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد . زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم . برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم .

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ