سفر بخیر

آقایی تعریف می کرد، هنگامی که بلیط سفر به ایران را با کردیت کارتم خریداری کردم، از شادی دیدار عزیزانم در پوست نمی گنجیدم. پس از 7 سال دوری تصمیم داشتم عید را با خانواده ام سپری کنم. متاسفانه در ایران دچار تنگی نفس شدم. در ابتدا همه این حالت مرا به تغییر هوا نسبت دادند اما به تدریج وضعیت تنفسی ام روز به روز بدتر شده و در بیمارستان بستری شدم. تقریبا 2/3 از سفر من در کمال ناباوری در بیمارستان گذشت.

دردناکتر از همه هزینه های سنگین بیمارستان در ایران بود و ما فکر می کردیم او با پرداخت عددی بسیار ناچیز می توانست امروز وضعیت دیگری داشته باشد. البته باز اینطور نتیجه گرفتیم که شاید اطلاعات کافی در این مورد داده نشده و ما ایرانیان در هنگام سفر به کشور خودمان قبل از هر چیز به فکر خرید سوقاتی و یا تهیه لوازم سفر باشیم. در حالی که بدون بیمه سفر کردن ، قرار گرفتن در وضعیتی نا مشخص و بی اعتبار است.

متاسفانه اغلب ما ایرانیان گمان می کنیم فقط باید به سمت امریکا و اروپا سفر کنیم تا به بیمه مسافرتی نیازمند باشیم در حالی که امکان نیاز به فوریتهای پزشکی در کشور خودمان با توجه به انواع بیماری ها ، هوای آلوده، استرس و تصادفات رانندگی یکی از موارد بسیار معمول قلمداد می شود.

بیمه های مسافرتی، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است و توصیه میشود ضمن توجه به مقدار پوشش، به پوشش طول زمان توجه داشته باشید، چرا که به کرات دیده شده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی از مقدار حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است و یا اینکه ضمن اینکه طول مدت اقامتش را میداند. از طول زمان کوتاه تری استفاده میکند. این امر گاهی موجب میشود فرد بیمه شده قادر نباشد به لحاظ مطالبه ( Claim ) مجدداً بیمه را تمدید نماید.

از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی ، پوشش هایی نظیر فیزیوتراپیست، کایروپراکتور و دکتر مربوط به استخوان است که شرکتهای بیمه پرداخت میکند. مورد مهم دیگر پوشش جهت پرستار خصوصی همچنین پوشش دارو است.
از سوی دیگر نگاهی به آمار سوانح هوایی در ایران نشان می دهد که کشورمان به لحاظ آمار، متاسفانه جایگاه ستودنی ندارد و بالعکس، اعداد و ارقام، بیانگر وضعیت نگران کننده کشورمان به لحاظ ایمنی پرواز است و از طرف دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای بیمه مسافر وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند.

هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند. اگر میزبان مسافری هستید و یا اگر قصد سفر دارید، بیمه را جزیی ضروری از آن بدانید. ممکن است برای شما، این سئوالات پیش بیایند مانند: شرکتهای بیمه چه چیزهایی را پوشش می دهند و یا چه چیزهایی را پوشش نمی دهند؟ آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟ و آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟ شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با ما تماس بگیرید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ