عینک لازم دارم اما خیلی گرونه!

طبق آمار، حدود 80 درصد از نوزادانی که به دنیا می آیند، ضعف چشم دارند و دوربین هستند و تقریبا 5 درصد نوزادان تازه به دنیا آمده نزدیک بین و یا دید مناسب به اندازه کافی ندارند.

حدود 15 درصد نوزادان تازه به دنیا آمده بدون ضعف چشم هستند. از سوی دیگر همه می دانیم که باید هوشیار باشیم و در صورت علائمی نظیر مالیدن چشم به طور تکراری، سردردهای مکرر، بستن یک چشم در زمان مطالعه، گم کردن خط و خطوط در هنگام مطالعه و همچنین حروف و … به چشم پزشک مراجعه کنیم.

در استانهای مختلف کانادا عملکرد مراقبت و پوشش چشم پزشکی متفاوت است. بعضی از استانها پوشش مختصری برای چشم پزشکی در قالب بیمه اجتماعی استان، دارند.

در استان انتاریو بیمه اجتماعی ( OHIP ) تحت شرایطی در خصوص چشم پزشکی پوشش دارد که افراد در سنین بازنشستگی و یا ناتوانان جسمی می توانند از آن استفاده کنند . در بعضی موارد جهت افراد بزرگسال هر 24 ماه یک بار و برای بچه ها هر 12 ماه یکبار خواهد بود. ازجمله هزینه های چشم پزشکی می توان از معاینه چشم ( اپتومتریست ) دکتر چشم، عینک ( لنز، فریم ) و کنتاکت لنز نام برد. همچنین هزینه عینک های محافظ صدمات ایمنی و ضد آفتاب طبق تجویز نسخه پزشک را نباید نادیده گرفت. در این خصوص می توان به بیمه های تکمیلی مراجعه کرد.

از دیگر مواردی که در سال های اخیر جهت بهبود و اصلاح دید مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به جراحی لیزر اشاره کرد. در این خصوص هم بیمه های تکمیلی در جهت هزینه های لیزر مشارکت می کنند و چنین مواردی را پوشش می دهند.

بیمه های تکمیلی سلامتی به دو صورت فردی و گروهی عمل می کنند. در بیمه های گروهی، افراد در صورت استخدام در شرکت و یا سازمان و واجد شرایط بودن می توانند از امکانات بیمه فوق طبق مفاد بیمه نامه شان که می تواند متفاوت باشد، استفاده نمایند. ( بستگی به قرارداد شرکت بیمه با کارفرما دارد ) اما افراد در صورت اخذ بیمه های فردی می توانند از مزایای بیمه فوق بهره مند شوند.

قابل ذکر است افراد با مشاغل آزاد، طبق قرارداد می توانند هزینه های بیمه درمانی را از مالیاتشان کسر کنند. به عبارتی دیگر هزینه های سالانه بیمه درمانی طبق قانون قابل کسر از مالیات است. به بیانی دیگر در قبال اخذ بیمه تکمیلی این دسته افراد بهایی پرداخت نمی کنند.

شرکت های مختلف بیمه با روش های منفاوت مواردی نظیر معاینه چشم، اپتومتریست، عینک، کنتاکت لنز و عینک های محافظ ایمنی و ضد آفتاب را طبق تجویز و نسخه های پزشک پوشش می دهند که معمولا به طور تناوبی سالانه و یا دوساله است و مقدار آن از 75 دلار تا 300 دلار برای هر نفر می باشد.

درنظر داشته باشیم بیمه راهی است به سوی آسودگی. به شرطی که در زمان مناسب اخذ شود. امروز را به فردا موکول نکنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ