سفر، آگاهانه و با اطمینان

سالیانه میلیونها نفر با اهداف مختلفی به سفر رفته و مدت کوتاهی را در مکانی غیر از محل زندگی خود سپری می کنند.

یکی از مواردی که مسافران باید به آن توجه داشته باشند ” وضعیت بهداشتی و سلامتی کشور مقصد” می باشد. گزارشات متعددی از آلودگی مسافران به میکروبها در حین سفر و اقامت آنها در مناطق مختلف وجود دارند. گهگاه این سوغاتی های ناخواسته باعث زجر شدید بیماران و سردرگمی پزشکان معالج می شوند.

گذشته از مخاطرات فردی، سفر حاملان این میکروبها می تواند سبب انتشار و شیوع بیماریها در سطحی گسترده یکی از هشدارهای بهداشتی به مسافران، پیش آگاهی از بیماریهای شایع در محل سفر می باشد. یکی از سایتهای اینترنتی در این مورد “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها” است. این مرکز ضمن رصد شیوع بیماریها در دنیا، هشدارهای به روز شده اختصاصی برای سفر به کشورهای مختلف را اعلام می نماید. http://wwwnc.cdc.gov/travel

http://wwwnc.cdc.gov/travel

عدم توجه به توصیه های بهداشتی و بیمار شدن در حین سفر، گذشته از به خطر افتادن سلامتی و زندگی فرد میتواند هزینه گزاف و غیرقابل پیش بینی شده ای را بر مسافر تحمیل نماید.

احتمال روبرو شدن با انواع بیماری ها، هوای آلوده، استرس و تصادفات رانندگی یکی از موارد معمول قلمداد می شود، زمانی که به مکانی قدم می گذاریم بی شک هیچ یک از ما خود را برای هزینه های سنگین درمان آماده نکرده ایم.

نکته تاسف آور دیگری که هنوز می توان از برخی شنید این است که اشخاص فقط در سفر به اروپا و امریکا نیازمند خرید بیمه مسافرتی هستند و این بیمه شامل سفرشان به ایران نمی شود در حالی که بدون بیمه سفر کردن به هر مکانی، قرار گرفتن در وضعیتی نا مشخص و بی اعتبار است.

” بیمه های مسافرتی ” ، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است برقرار شده است و توصیه میشود ضمن توجه به مقدار پوشش، به طول زمان نیز توجه داشته باشیم، چرا که به کرات دیده شده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی از حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است و یا اینکه با وجود اطلاع از طول مدت اقامتش، از طول زمان کوتاه تری استفاده میکند.

این امر گاهی موجب میشود فرد بیمه شده قادر نباشد به لحاظ مطالبه (Claim) مجدداً بیمه را تمدید نماید. از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی، پوشش هایی نظیر بیمارستان ، عمل جراحی، وسایل پزشکی و بیمارستانی، آزمایشات مورد نیاز، آمبولانس، آمبولانس هوایی، درمان سرپایی، پوشش اضطراری دندان، فیزیوتراپی، کایروپراکتور، پرستار خصوصی و دارو بر اساس مفاد قرارداد بیمه نامه که شرکتهای بیمه پرداخت میکنند.

از طرف دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای تهیه بیمه مسافرتی وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند. هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند.

بیمه مسافرتی برای افردی که وارد کانادا می شوند می تواند تا سقف پوشش 300.000 دلار باشد و این در حالی است که با توجه به سن فرد متقاضی، وضعیت سلامتی وی، سقف پوشش درخواستی، مبلغ کسر شدنی و طول دوره مسافرت می تواند نرخ متفاوت داشته باشد.

از طرفی بیمه مسافرتی برای افراد مقیم کانادا که قصد مسافرت به استانهای دیگر و همچنین خارج از کشور را داشته باشند مبلغ پوشش بیمه 5.000.000 دلار می باشد که بنابه سن و وضعیت سلامتی، مبلغ کسر شدنی و طول دوره مسافرت می تواند نرخ متفاوت داشته باشد.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ