واکسن سرطان دهانه ی رحم

در حال حاضر تحقیقات بسیاری در جهت تولید واکسن علیه انواع سرطانها متمرکز شده است تا بتوان از ایجاد آن پیشگیری نمود. واکسن ها در واقع سبب تقویت سیستم ایمنی شده و مانع از ایجاد سرطان می گردند یا سرطان موجود را از بین می برند. یکی از واکسنهایی که توسط سازمان غذا و دارو یا FDA تایید شده است واکسن سرطان رحم می باشد.

بیشتر موارد سرطان دهانه رحم در دنیا به وسیله ” ویروس پاپیلومای انسانی ” ایجاد می‌شود. تزریق این واکسن به دختران ۹ تا ۲۶ ساله توصیه می شود. ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV جزء خانواده‌ای از ویروس‌هاست که شامل بیش از ۱۰۰ ویروس است و می‌تواند از طریق جنسی منتقل شوند. تخمین زده می شود که ۲۰ تا ۴۰ میلیون نفر در قاره آمریکای شمالی به این ویروس مبتلا هستند و بروز عفونت با این ویروس در حال افزایش است. بسیاری از موارد دچار عفونت، هیچ‌گونه علامتی از خود بروز نمی‌دهند و در بسیاری از موارد بهبود خود به خودی ایجاد می شود.

البته بعضی از مواردHPV ممکن است باعث زگیل‌های تناسلی و مقعدی شوند و در بقیه ممکن است منجر به سرطان راست‌روده ، مقعد و دهانه رحم گردند. ممکن است ۵ تا ۱۰ سال طول بکشد تا ضایعات به سرطان تبدیل شوند. اگر واکسن قبل از عفونت با ویروس استفاده شود موثرتر است. البته این واکسن از همه انواع HPV جلوگیری نمی‌کند، بنابراین با وجود استفاده از این واکسن ، انجام تست اسمیر پاپ، هنوز الزامی خواهد بود. واکسن در ۳ دوز و در طی یک دوره ۶ ماهه داده می‌شود ( نوبت اول، دو ماه بعد از نوبت اول و ۶ ماه بعد از نوبت اول). چون این واکسن از نوع واکسن‌های نوترکیب است و ویروس زنده ای ندارد استفاده از آن بی خطر است. زمان پایداری تاثیر این واکسن حداقل ۵ سال تخمین زده شده است.

از آنجا که شیوع عفونت باHPV در زنان جوان بسیار بالاست و از سوی دیگر این عفونت خود به خود برطرف می‌شود، توصیه می‌شود اسمیر پاپ (پاپانیکولائو)که وجود ویروس را مشخص می‌کند در زنان ۳۰ ساله و مسن‌تر برای غربال‌گری بیماری انجام شود.

در وهله نخست،شخص بیمار برای درمان بهتر و از بین نرفتن ثبات خانواده از جهت مالی، نیازمند منبع قوی است. با توجه به شیوع سرطان های گوناگون، هریک از ما باید خود را به تکیه گاهی مطمئن،ایمن سازیم. قرار نیست در روز اتفاق خانه مان را بفروشیم و یا با قرض های مختلف که آن هم در صورت امکان دور از ذهن به نظر می رسد دوران بیماری را سپری کنیم. بیمه پشتیبان محکم شما در روز نیاز است.

بیمه بیماری های سخت می تواند شما را تا 32 بیماری شایع را، ( با توجه به سن) پوشش دهد. آیا شما برای روز های بیماری، تکیه گاهی بهتر تر از بیمه سراغ دارید؟ آیا میدانید درصورت عدم بیماری میتوانید پولهای پرداختی خود را معاف از مالیات دریافت نمایید؟

اقتباس: با همکاری مشاور علمی پزشکی شرکت بیمه خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد وبه هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ