رشد تورم بزرگتر از رشد فرزندم !

آیا شما اعتقاد دارید دانشگاه، کالج و یا موسسه آموزشی جهت آینده فرزندتان مهم است؟ آیا شما از هزینه های رو به افزایش دانشگاهی اطلاعی دارید؟ آیا می دانید متوسط رشد هزینه های تحصیلی و شهریه از سال 1993 تا 2013 چند برابر شده و برای رشته های تخصصی این افزایش، بیش از5 برابر است؟ شاید بد نباشد به هزینه های بسیار معمولی یک دانش آموز نگاهی بیندازیم.

در رشته هایی نه چندان تخصصی هزینه ثبت نام بیش از 5000 دلار می باشد، بی شک این دانش آموز نیاز به منابع و کتب درسی هم دارد که بالغ بر 3000 دلار است. هزینه رفت و آمد یک دانش آموز بیش از 2000 دلار و پیش بینی هزینه های مسکن و خوراک او نیز بر طبق آمار حدود 10.000 دلار خواهد شد. اگر این شخص در طول سال فقط 1000 دلار هزینه های دیگر داشته باشد، ما با پرداخت 21000 هزار دلار در سال مواجه خواهیم بود. اگر قرار باشد این هزینه را برای 4 سال پرداخت کنیم، رقم 84000 هزار دلار برای تحصیلات او باید بپردازیم. آیا توانایی پرداخت این رقم را داریم؟ اگر فرزندمان کوچک است آیا خود را برای رقمی احتمالن چندین برابر (بنا به رشد تورم ) در سالهای آتی آماده کرده ایم؟

از آنجا که هر ساله با رشد نرخ تورم روبرو هستیم تنها با یک سرمایه گذاری حساب شده می توان بر حل مشکلات آینده فایق آمد. در کشوری که زندگی می کنیم سازمانهای زیادی مانند بانکها ، موسسات مالی و شرکتهای بیمه در بازار وجود دارد که با این هدف عمل می کنند و در این میان تاریخ عملکرد و مکانیزم و مدیریت سیستم سرمایه گذاری و مدیریت ریسک بسیار مهم است مهم این است که شرکت سرمایه گذاری کننده RESP را بشناسیم ، از طول کارکرد ، سرمایه ، همچنین ضمانت اجرایی آن آگاهی داشته باشیم .

توجه به آمار و ارقام نشان می دهد که حدود 85 درصد دانش آموزان در مقاطع دانشگاهی در انتاریو بدهی دارند و سوالی که پیش می آید اینکه :

آیا این دانش آموزان قادر به پرداخت بدهی های خود خواهند بود؟

شاید بهتر باشد که امروزه به آینده فرزندانمان کمی دقیق تر نگاه کنیم . گاه فردا خیلی دیر است !

پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی با مشاور و کارشناس آگاه در این زمینه مشورت کنیم .

در صندوق پس انداز تحصیلی RESP پولهای پرداختی در صندوق ، مشمول معافیت مالیاتی پرداخت کننده نیست ، به زبانی دیگر نمی توان کسر مالیانی کرد .

پس انداز تحصیلیRESP قراردادی است بین والدین و یا اقوام نزدیک کودک Subscriber، از یک طرف و از طرف دیگر شخص و یا سازمانی نظیر شرکتهای بیمه که در سرمایه گذاری مشارکت می کنند و این در حالی است که حداقل پولی که از طرف دولت CESG , Education saving grant Canada تا پایان سن 17 سالگی فرزند ( پسر – دختر ) ، تا سقف 2500 مشارکت در حساب پس انداز تحصیلی ، 20% دلار مبلغ مشارکت الدینSubscriber است و دولت طبق قوانین مالیاتی در استانهای مختلف نظیر آلبرتا – ساسکچوان – انتاریو، کبک به لحاظ تفاوت قوانین مالیات عمل کرده و همچنین بر مشارکت در این نوع سرمایه گذاری نظارت دارد.

شما می توانید در کل دوره تا سقف 50 هزار دلار برای فرزندتان سرمایه گذاری کنید . این سقف سرمایه گذاری تا سن 21 سالگی می باشد و لازم به ذکر است این سرمایه گذاری در 31 دسامبر 21 سالگی فرد باطل می شود.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ