آیا من به بیمه ناتوانی جسمی نیازمندم؟

آیا من به بیمه از کارافتادگی نیاز دارم؟ لطفا از خود سوال بفرمایید. بی شک جواب می دهید بله. علیرغم اینکه در کانادا زندگی می کنید و دارای ریسک و خطر کمتر هستید، چرا که نمی توانید منکر تصادف، سانحه و بیماری بشوید، چرا که طبق آمار، سالانه بیش از دویست هزار سانحه در کانادا فقط گزارش می شود و مادامی که به پوشش درمانی نیاز داریم و البته علیرغم اینکه نباید منکر بیمه درمانی عمومی شد و از طرفی دیگر بخوبی می دانید که بیمه فوق دیر یا زود از مقدار پوشش آن به شکل جزئی و یا کلی کاسته خواهد شد و این هم تقصیر احزاب سیاسی یا وزیر و نخست وزیر نخواهد بود، حتی هیچ رهبری نمی تواند چنین کنترلی را موجب شود. اجازه بدهید کمی از بی تفاوتی و خوش خیالی بیرون آمده و دقتی بیشتر داشته باشیم. برای این منظور قبل از هر چیز از خود سوال کنید آیا در طول سال گذشته شاهد اتفاقی در خانواده، اطرافیان، دوستان، محله و منطقه خود نبوده اید؟

فردی که به هر دلیلی دچار سانحه می شود، قبل از هر چیز باید خیلی سریع تحت مراقبت قرار بگیرد. از پوشش آمبولانس شروع کنید. آیا می دانید که چنین هزینه ای را باید از جیب خود پرداخت کنید؟ هزینه بستری در بیمارستان در صورتی که نیاز باشد. البته در این خصوص حق انتخاب دارید که از امکانات عمومی (اهیپ) استفاده کنید و یا اینکه اتاق خصوصی داشته باشید و در صورتی که امکانات خصوصی و یا نیمه خصوصی بخواهید، باید از جیب خود پرداخت کنید. البته ناگفته نماند به لحاظ تعداد بیماران و هزینه های بیمارستان در این صورت مدیریت بیمارستان چاره ای جز این ندارد که سریعتر بیمار را مرخص نماید و متاسفانه دیده می شود که افراد پس از حتی عمل های جراحی های بسیار سریع مرخص می شوند که البته به اینجا هم ختم نمی شود.
هزینه های دارو، درمان که بی شک بخشی از آن که مبلغ کمی هم نیست باید از جیب خود پرداخت کنید. در این مورد می توان از وسایل پزشکی گرفته تا کرست های طبی، واکر، عصا، ویلچر و پرستار خصوصی می توان نام برد و هزینه های فیزیوتراپی، کایروپرکتور و …. که نمی تواند از قلم دور باشد و از همه مهمتر اینکه در مدت مراقبت و استراحت با هزینه های ثابت و تعهدات زندگی و هزینه های مضاعف ناشی از تصادف، مریضی و ناتوانی باید چه کرد؟

آیا شخص، آنقدر پس انداز دارد که بتواند به آن تکیه کند و یا اینکه اینقدر عاقلانه می اندیشد که چنین کاری منطقی نیست، مگر اینکه بیمه ای مناسب در این خصوص اختیار کند. بیمه ای که تا افراد 90 ساله را در صورت ناتوانی، مورد پوشش قرار دهد، آن هم برای عموم مردم بدون محدودیت مکان و زمان و ….

بله مادامی که می توان با اندکی پرداخت چنین بیمه ای را اختیار کرد بسیار منطقی است که به فکر تهیه آن باشیم، حتی آن دسته از افرادی که پوشش بیمه از کار افتادگی از محیط کار تحت نام ( WSIB ) هستند ، نیز می توانند این بیمه را اختیار کنند. حتما می دانید این بیمه نمی تواند جوابگوی کامل نیاز شما باشد، ضمن اینکه محدودیت های خاص خود را دارد. در این صورت بیمه مذکور می تواند در تمام طول زمان 24 ساعته بدون حتی یک روز انتظار، به فرد مصدوم و ناتوان جسمی پوشش بیمه را پرداخت نماید.

آیا تمامی افراد دارای بیماری های متعارف نظیر بیماری قند و فشار خون و چربی و … می توانند متقاضی چنین بیمه ای باشند؟

آیا قد و وزن می تواند عاملی موثر در اخذ بیمه فوق باشد؟ و براستی چه مقدار بیمه اختیار کنیم که در پرداخت حق بیمه آن دچار مشکل نشویم؟

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ