به راحتی سفر کنید تا از زندگی لذت ببرید

اینکه ما چگونه سفر کنیم تابعی است از شخصیت، تربیت و تحصیلات ما. همچنان که می‌بینیم توانایی اقتصادی و یا میزان بهره‌وری از ابزارها و تجهیزات خاص، بیشتر از آنکه آموختنی باشد موضوعی حسی، عاطفی و درونی است. همچنان که انتظار نمی‌رود همه آدم‌ها از یک قطعه موسیقی فاخر و ارزشمند لذت ببرند نباید انتظار داشت همه آدم‌ها لذت یک شب زیبا در کنار یک دریاچه آرام و یا در زیر آسمان پرستاره کویر را بدانند.
روزهای گرم تورنتو، شاید زمانی است برای سپری کردن اوقاتی در کمپ های اطراف شهر. اما تعداد زیادی از ایرانیان مقیم تورنتو از این موقعیت، همزمان با تعطیلی مدارس برای سفر به ایران استفاده می کنند.

شاید شما خواننده گرامی نیز به این سفر که در آن لذت دیدار خانواده ، بیش از سیاحت دنیایی ارزش دارد فکر می کنید. بسیاری از ما در سفر به کشورمان بیش از هر چیز به خرید سوقاتی اهمیت می دهیم و شاید برای اکثر
ما برنامه ریزی در سفر برابر است با چگونگی خرید. به عبارت زیباتر بسیاری از ما گاه از هراس همین قید و بندهای خریدهای سر سام آور، گاه حتی عطای لذت سفر را به لقایش می بخشیم و این همان قسمت ظریف و باریکی است که در پس جنب و جوش و فکرش، وضعیت غیر منتظره ولی قابل پیش بینی مهم دیگر فراموش می شود: این که به مکانی قدم می گذارید که احتمال روبرو شدن با انواع بیماری ها، هوای آلوده، استرس و تصادفات رانندگی یکی از موارد بسیار معمول قلمداد می شود. طبعا هیچ یک از ما خود را برای هزینه های سنگین درمان در ایران آماده نکرده ایم و نکته تاسف آور دیگری که هنوز می توان از برخی شنید این است که اشخاص فقط در سفر به اروپا و امریکا نیازمند خرید بیمه مسافرتی هستند و این بیمه شامل سفرشان به ایران نمی شود در حالی که بدون بیمه سفر کردن به هر مکانی، قرار گرفتن در وضعیتی نا مشخص و بی اعتبار است.

” بیمه های مسافرتی” ، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است برقرار شده است و توصیه میشود ضمن توجه به مقدار پوشش، به پوشش طول زمان نیز توجه داشته باشید، چرا که به کرات دیده شده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی از مقدار حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است و یا اینکه با وجود اطلاع از طول مدت اقامتش، از طول زمان کوتاه تری استفاده میکند. این امر گاهی موجب میشود فرد بیمه شده قادر نباشد به لحاظ مطالبه (Claim) مجدداً بیمه را تمدید نماید.

از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی، پوشش هایی نظیر فیزیوتراپیست، کایروپراکتور و دکتر مربوط به استخوان است که شرکتهای بیمه پرداخت میکنند. مورد مهم دیگر پوشش جهت پرستار خصوصی و همچنین پوشش دارو است. از طرف دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای بیمه مسافر وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند. هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند. ممکن است برای شما این سئوالات پیش بیایند مانند: شرکتهای بیمه چه چیزهایی را پوشش می دهند و یا چه چیزهایی را پوشش نمی دهند؟ آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟ و آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟ شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با ما تماس بگیرید.

*&* توصیه ما به شما این است، هرگز بدون بیمه به سفر نروید که حادثه، لحظه و مکان و سن نمی شناسد.*&*

در میان سوقاتی های خریداری کرده تان جایی برای بیمه نامه ما باز کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ