چاقی

ذخیره انرژیهای حاصل از مواد غذایی مازاد به شکل چربی در بدن را چاقی می گویند . که اثرات بسیار نا مطلوبی بر سلامتی و طول عمر داشته و بیماریهایی که باعث مرگ زودرس می شوند را به دنبال خواهد داشت . هنگامی که شما چاق هستید زندگی شما از کیفیت پایین تری برخوردار است. نمی‌توانید فعالیت‌ها و امور روزانه زندگی خود را آن طور که دوست دارید انجام دهید . زندگی شهرنشینی خود عاملی برای چاقی است. بسیاری از محققین اعتقاد دارند که زندگی شهرنشینی به دلیل کم تحرکی ، ورزش ناکافی، صرف زمانی کوتاه برای پخت و پز و… خود عامل مهمی برای چاق شدن افراد به حساب می آید .

تحقیقات نشان داده است که سالانه حدود 400.000 نفر به دلیل داشتن رژیم غذایی غلط و فاقد مواد مغذی و همچنین ورزش کم و نداشتن تحرک کافی جان خود را از دست می دهند اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد این تعداد به مراتب افزایش خواهد یافت و رکورد کسانی که سالانه به دلیل مصرف سیگار می میرند را خواهد شکست البته میزان چاقی در کشورهای دیگر کمتر از این تعداد است پس از امریکا ، کانادا و کشورهای اروپایی بیشترین میزان چاقی را دارند در مکزیک و مصر هم اخیرا ابتلا به چاقی بسیار شایع شده است .

ورزش مهمترین و اغلب فراموش شده ترین عامل موثر در کاهش و کنترل وزن می باشد . افراد چاق و یا دارای اضافه وزن ، معمولا از تحرک روزانه کافی برخوردار نیستند . افزایش میزان تحرک در زندگی به معنی انجام تمرینات ورزشی بسیار جدی و حرفه ای نظیر دویدن در مسافت های طولانی نیست . پیاده روی کم خرج ترین و ساده ترین ورزش موثر به شمار می آید .

در تمام گروهای سنی ، روشهای متعددی برای درمان چاقی پیشنهاد می شود از مصرف داروهای مختلف و نایاب گرفته تا جراحی ، اما درمان اولیه و انتخابی برای افراد دچار اضافه وزن ، ترکیبی از رژیم غذایی ،ورزش و تغییر در رفتارهای روزمره است . حتا مصرف دارو بدون رعایت رژیم غذایی کنترل شده و ورزش ، بی نتیجه خواهد ماند .

ورزش اثرات بسيار مفيدي در زندگي روزمره ما خواهد داشت . مي توانیم با استرس ها به راحتي مقابله کنیم ، مشکلات خود را راحت تر حل کنيم ، از خوردن غذا لذت بيشتري ببريم در واقع کیفیت زندگی خود را ارتقا بخشیم . همانطور که میدانید میزان مصرف انرژی با ورزش افزایش یافته که این امر منجر به سوخت بافت های چربی بد فرم و عضلانی شدن بدن می گردد و زیبایی اندام را به شخص ورزشکار هدیه می کند.

بیمه در زندگی امروز ما در جایی که بسیاری از ما محدوده رایگان کارت اهیپ را نمی دانیم ضروری به نظر می رسد. بیمه بیماری های سخت می تواند تا 32 بیماری ما را تحت پوشش قرار دهد .

سکته‌های‌ مغزی‌ یا ضربه‌های‌ مغزی‌، شکستگی‌ها، بیماری‌های‌ قلبی‌، بیماری‌های‌ ریوی‌، کارمند پشت میز نشین،کارگر، سالمند، بیمار سرطانی، بیمار آسمی، بیماران قبل از جراحی و بعد از جراحی و یا بیماران متابولیکی و همینطور ورزشکاران برای تمرینات بدنی و نیز صدمات بدنی به فیزیوتراپی احتیاج دارند. درمان زخم نیز به فیزیوتراپی احتیاج دارد و …

نقش بیمه در این میان، نقش پل ارتباطی است بین شما و فیزیوتراپی. با بیمه فیزیوتراپی، شما می توانید برای درمان بسیاری از بیماری ها بدون نگرانی از هزینه این روش درمانی، به آن بپردازید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ