هوای سرد، سرماخوردگی و بیمه مناسب

هنگامی که درجه حرارت محیط کاهش می یابد بدن ما بطور خودکار سبب انقباض عروق خونی نزدیک سطح پوست میشود تا جریان خون را به سوی ارگانهای حیاتی بدن همچون قلب و مغز افزایش دهد.

این راهکار بدن برای گرم نگه داشتن ارگانهای حیاتی میباشد. به ویژه دستها و پاها که حاوی عروق خونی بسیاری در سطح پوست می باشند، نسبت به این پروسه حساس تر میباشند.

درد و خارش گلو، سرفه خشک و کوتاه و گرفتگی بینی از علایم رایجی هستند که معمولا همه ما در هنگام سرماخوردگی از آنها رنج می بریم، بنابراین طبیعی است که همه ما از این بیماری متنفریم. درمان کامل سرما خوردگی حدود ۵ روز طول می کشد اما اگر ما رژیم غذایی و روش زندگیمان را تغییر دهیم می توانیم سریعتر از این بیماری ویروسی خلاص شویم ویا دچار آن نشویم.

خوردن مواد غذایی یکی دیگر از پادزهرهای سرما میباشد. از آنجایی که فرایند گوارش موجب تولید گرما میگردد. بنابراین یک نوشیدنی داغ بنوشید. مانند: چای و یا قهوه داغ. با آنکه با مصرف نوشیدنی های داغ میزان گرمای جذب شده اندک میباشد اما مواد غذایی گرم و نوشیدنی های داغ سبب تحریک سیستم عصبی شده و موجب افزایش جریان خون به دستها و پاها میگردد. غذاهای ادویه دار و تند نیز چنین خاصیتی دارند.

  1. مصرف الکل در آب و هوای سرد یک گزینه نامناسب میباشد. الکل سبب کم شدن آب بدن و سرکوب لرزش میگردد ( لرزش باعث انقباضات غیر ارادی عضلات می شود که موجب گرم شدن بدن میگردد)
  2. غذاهای پر کالری مصرف کنید.
  3. سیگار نکشید :مصرف سیگار سبب انقباض عروق خونی گشته و بدن را سرد میکند.
  4. گوشت بخورید:  مصرف غذاهای غنی از آهن نظیر گوشت قرمز و سبزیجات سبز رنگ به گرم شدن بدن شما کمک میکند. بدن شما برای ساختن هورمون تیرویید به آهن نیاز دارد. هورمون تیروئید تولید گرما را در بدن تحریک میکند.
  5. بهتر است مصرف مواد غذایی و نوشیدنیهای حاوی کافئین را نیز در سرما کاهش دهید زیرا کافئین مدر بوده و موجب کم آبی و افزایش اتلاف گرما میگردد.

وقتی بدن ما با سرماخوردگی مبارزه می کند نوشیدن مایعات خیلی اهمیت دارد. بنابراین حداقل ۶ لیوان در روز آب بخورید. علاوه بر آب، از آب میوه ها و آب سبزیجات طبیعی و شیرین نشده نیز می توانید استفاده کنید اما از مصرف نوشیدنی هایی مثل قهوه، چای سیاه غلیظ و سودا خودداری کنید.

زیرا این نوشیدنیها به جای آنکه به بدن شما آبرسانی کنند، آب بدن شما را کم می کنند. نوشیدن آب زیاد به بدن شما کمک می کند که سموم و مواد زائد را سریعتر دفع کند و باعث می شود که خون و سلولهای شما به خوبی کار کنند.

وقتی بدن شما با سرماخوردگی مبارزه می کند برای اینکه قوی باقی بماند و بتواند درمقابل این بیماری از خود دفاع کند، به انرژی و غذای مقوی احتیاج دارد. از خوردن غذاهای سرخ شده، شور، چرب و شیرین خودداری کنید در عوض از غذاهایی استفاده کنید که سبک و مغذی باشند و هضم آن ها برای بدن آسانتر باشد.

برای مثال میوه ها، سبزیجات، غلات و پروتئینهای بدون چربی که سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند برای بدن بیمار بسیار مفیدند. غذاهای آبدار به درمان سرماخوردگی خیلی کمک می کنند. برای مثال سوپ مرغ با رشته فرنگی برای درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است.

سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند و در نتیجه منجر به تسکین احتقاق (گرفتگی بینی) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.

بیمه های تکمیلی،بیماری های حاد، از کارافتادگی، عمر  و همچنین مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی و مالی تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه های مناسب توسط مشاوری با تجربه و دانش به روز، از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ