روز جهانی بیماری قند

 

ديابت چهارمين علت مرگ و مير دربيشتركشورهاي توسعه يافته است‏. خبر خوب اینکه امروزه افراد مبتلا به دیابت می توانند بهتر و بیشتر زندگی کنند آن هم با نگهداشتن سطح قند خونشان و خوردن غذاهای سالم و در نهایت استفاده از داروهای تجویز شده توسط دکتر.

به راستی در دنیای امروز چگونه می توان بدون برنامه ریزی مالی به این امر دست یافت؟

14 November روز جهانی بیماری قند، برای اولین بار در سال 1991  توسط سازمان بین المللی دیابت و بهداشت جهانی برای اعلام خطر بیماری دیابت در سرتاسر جهان معرفی شد.

دیابت به معنی گلوکز خون یا قند خون است که سطوحشان خیلی بالاست. با داشتن دیابت نوع 2 که نوع متداولی است بدن شما نمی تواند به خوبی  انسولین بسازد یا استفاده کند. انسولین هورمونی است که به ورود گلوکز به سلولهای شما برای دادن انرژی کمک میکند. بدون انسولین، گلوکز خیلی زیادی در خون تان می ماند. در طی زمان گلوکز خون می تواند منجر به مشکلات جدی در قلب، چشمان، کلیه ها، اعصاب، لثه و دندان های شما شود.

در صورتی که شما پیرتر، چاق تر و یا دارای سابقه خانوادگی دیابت باشید و یا فعالیت ورزشی نکنید، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 بیشتر است. داشتن دیابت اولیه نیز احتمال آن را افزایش می دهد. دیابت اولیه به معنی این است که قند خون  شما بالاتر از حد عادی است اما نه آنقدر بالا که دیابت گفته شود.

نشانه های دیابت نوع 2 به آرامی ظاهر می شود. برخی از افراد اصلا به نشانه ها توجه ایی ندارند. نشانه ها می تواند شامل 

  • تشنگی زیاد
  • ادرار گاه به گاه
  • احساس گرسنگی و خستگی زیاد
  • از دست دادن وزن بدون هیچ تلاشی
  • داشتن زخم که به آرامی بهبود می یابد
  • داشتن بینایی محو

آزمایش خون در صورتی که دیابت داشته باشید، می تواند نشان دهد. برخی از افراد می توانند دیابت شان را از طریق خوردن غذاهای سالم، فعالیت های بدنی و آزمایش گلوکز خون، مدیریت کنند. برخی از افراد نیاز دارند که داروهای دیابت مصرف کنند.

چاقی مفرط به معنی داشتن چربی بسیار زیاد است و این با داشتن اضافه وزن متفاوت است که به معنی داشتن وزن بالاست. وزن زیاد می تواند ناشی از ماهیچه ها، استخوان، چربی و آب بدن باشد. اما هر دو عبارت به این معنی است که وزن یک فرد بیشتر از حدی است که به عنوان وزن سالم به نسبت  قد فرد  تلقی می شود.

چاقی مفرط به مرور زمان که شما کالری زیاد بدون استفاده از آن می خورید بوجود می آید. تعادل بین ورود و خروج کالری در افراد متفاوت است. عواملی که ممکن است بر وزن شما تاثیر بگذارند شامل ساختار ژنتیک، خوردن بیش از حد، خوردن غذاهای بسیار چرب و انجام ندادن فعالیت های ورزشی است.

چاقی مفرط احتمال ابتلا به دیابت ناراحتی قلبی، سکته، ورم مفاصل و برخی سرطان ها را افزایش می دهد. اگر چاق هستید از دست دادن 5 تا 10 درصد از وزن تان می تواند از ابتلا به برخی از این بیماریها جلوگیری کرده یا به تاخیر بیاندازد. برای مثال به معنی 10 تا 20 پوند در صورتی که  وزن شما 200 پوند است.

بیمه بیماریهای سخت می تواند از 25000 تا 2 میلیون دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم. برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات برآییم.

پس از اخذ بیمه در این خصوص، در صورت تشخیص بیماریهای مندرج در بیمه نامه، توسط پزشک معالج و تایید آن و گزارش به شرکت بیمه فرد بیمه شده واجد شرایط خواهد بود. در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

ترجمه و اقتباس : W.H.O    و www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

 

Image courtesy of Gualberto107 at FreeDigitalPhotos.net
mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ