هزینه واقعی قند

14 November  روز جهانی بیماری قند، برای اولین بار در سال 1991  توسط سازمان بین المللی دیابت و بهداشت جهانی برای اعلام خطر بیماری دیابت در سرتاسر جهان معرفی شد.

هر ساله روز جهانی دیابت با موضوعات و مقالاتی در رابطه با دیابت برگزار می شود. این موضوعات و مقالات شامل دیابت، حقوق بشر افراد دیابت، روش زندگی افراد دیابتی، دیابت در بچه ها و بزرگسالان چاق، اشکالات بیماری قند و آسیب پذیری های دیابت  میباشد.

امروزه ميليون‏ها نفر از این بيماري رنج مي‌برند و اين در حالي است كه بررسي‏ها نشان داده‌اند سن ابتلا به اين بيماري روزبه‌روز در حال كاهش است محققان سلامت عمومی باور دارند که بیماریهای ناشی از قند ( دیابت، چاقی مفرط، علائم متغیر و باقی آنها ) منجر به افزایش تعداد ملاقات با پزشک، بستری شدن های طولانی تر و متناوب تر، مصرف داروی بیشتر و مراقبت های سر پایی می شود که تمامی اینها تقاضا برای سیستم سلامت را افزایش خواهد داد. به عنوان مثال، آژانس سلامت کانادا تخمین می زند که داشتن دیابت احتمال بستری شدن یک فرد را سه برابر می کند.

این مشکلات همچنین می تواند بر موقعیت مالی افراد و شاید افراد دور بر آنها تاثیر بگذارد برای اینکه نهایتا عوارض جانبی منجر به کاهش بازدهی، غیبت از کار و حتی مرخصی پزشکی و مراقبت های ویژه و سایر هزینه ها می شود.

 

جواب چیست ؟

بر اساس سازمان سلامت جهانی (WHO) قند ( چیزی که در محصولات اضافه می شود یا به صورت طبیعی در عسل، شربت، آب میوه ها یا میوه ها وجود دارد ) نباید بیش از 10 % از کالری روزانه ما باشد. آن سازمان همچنین تصریح می کند که محدود کردن آن به 5% سریعا به کاهش تاثیرات قند بر سیستم سلامت عمومی کمک می کند.

آیا آسان است؟ خیلی مطمئن نباشید، 5% که تقریبا 6 قاشق چایخوری به صورت روزانه است. یک قوطی نوشیدنی به تنهایی این مقدار از قند را در بر دارد. گلوکز، دکستروز، فراکتوز، مالتوز و ساکاروز تعدادی از نامهایی هستند که روی برچسب مواد غذایی استفاده می شود و قند موجود در غذا را نشان می دهد.

 

و اما از نقطه نظر مالی؟  ما احتمالا باید همان جانب احتیاطی را در نظر بگیرم که برای هر گونه احتمال خطر سلامت دیگر. حال سوال این است که در صورتی که بیماری بر توانایی ادامه زندگی ما تاثیر گذاشت چگونه به زندگی ادامه دهیم؟

این چیزی است که شما باید در موردش در حین نوشیدن یک فنجان قهوه، بدون شکر، فکر کنید بیمه بیماریهای سخت می تواند از 25000 تا 2 میلیون دلار معاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم.

ترجمه و منابع: سازمان بهداشت جهانی   www.cover4u.ca

Image courtesy of Serge Bertasius Photography at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ