مواد مخدر و با نگاهی عمیق تر

اغلب کسانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند اولین تجربه شان را تفریحی و تفننی بیان می کنند مواد مخدر آنچنان آرام و بی صدا بر جسم و روان فرد مصرف کننده مستولی می شود که هیچ معتادی آغاز اعتیاد خود را به خاطر نمی آورد.

در شرایط معمولی وقتی انسان از انجام دادن کاری لذت می برد از مغز موادی به نام دوپامین ترشح می شود که بر سایر مراکز حیاتی بدن اثر می گذارد و به فرد احساس لذت و شادی می دهد. شخص تلاش در تکرار آن دارد یکی از آثار مواد مخدر فعال شدن همین سیستم است مغز انسان دارای مقدار زیادی چربی است و از بین مواد مخدر هرویین به دلیل حل شدن سریع در چربی در مقایسه با سایر مواد مخدر و مشتقات آن در زمان کوهتاهتری بر مغز اثر میگذارد.

گاهی خانواده ها تجربه دیدن مصرف مستقیم مواد مخدر در افراد را ندارند اما حالات ظاهری شخص به گونه ای است که می تواند عوارض مواد مخدر را نشان دهد تغییر ناگهانی خلق و خو در عرض چند ساعت، افزایش ناگهانی انرژی و خطرپذیری، پرحرفی، اعتماد به نفس زیاد، بی اهمیت شدن به مسایل، تغییر در میل و رفتارجنسی و…. برخی از این نشانه ها است.

مواد مخدر نامی است که برای انواع مختلفی از داروها و ترکیبات شیمیایی بکار برده می شود که اغلب سبب اعتیاد شده و باعث تغییر غیر طبیعی در عملکرد سیستم عصب مرکزی شده و مصرف آن دگرگونی در سطح هوشیاری و عملکرد مغز ایجاد می کند.

مواد مخدر پس از استفاده وارد سیستم ارتباطی مغز شده و دریافت و پردازش اطلاعات را از سوی سلولهای عصبی مختل می کند بعضی از مواد مخدر همچون ماری جوانا و هرویین شبیه نورونهای فرستنده طبیعی مغز هستند به همین دلیل سلولهای گیرنده فریب خورده و اجازه می دهند تا مواد مخدر وارد سیستم عصبی شود و آنها را تحریک کند.

با مصرف این مواد در ابتدا حالت نشاط و خوشحالی زودگذر به شخص دست می دهد و پس از آن مرحله منفی شروع می شود و فرد برای بدست آوردن حالت اولیه به مصرف دوباره آن روی می آورد.

یکی دیگر از مشتقات مواد مخدر” مرفین” است که داروی ضد درد مهمی است که برای تسکین دردهای شدید به کار می رود. خیلی از این مواد در علم پزشکی کاربرد فراوانی دارند و جان بسیاری را از مرگ نجات می دهند در حالیکه می توانند در اثر استفاده نادرست ما شامل مرگ آورترین مواد باشند.

” هرویین ” یکی از خطرناکترین ماده مخدر است که اعتیاد به آن بسیار قوی و خطرناک است و مصرف آن وابستگی جسمی و روانی به وجود می آورد.

اعتیاد به مواد مخدر نه تنها افراد معتاد بلکه تمامی جامعه را تهدید می کند و از نظر سلامتی به تک تک اعضای بدن آسیب جبران ناپذیر وارد می کند و سبب بیماریهای خطرناکی همچون ایدز، هپاتیت، کزاز و …. می شود. باعث تنگی نفس، برونشیت، اختلالات قلبی و عروقی و انواع سکته ها شده و ناتوانی جسمی و جنسی بوجود می آورد و در کل ، بدن را از حالت عادی خارج می کند.

باید بدانیم که احتمال ابتلای فرد معتاد به بیماری های سخت به مراتب بیشتر از افراد سالم می باشد. تمام کسانی که در چنین خانواده ای زندگی می کنند باید وضعیت مالی خود را در صورت عدم توانایی و بیماری شخص معتاد، بررسی کنند.

بیمه های ناتوانی جسمی، بیماری های سخت، از کار افتادگی و عمر می توانند با توجه به موقعیت هر شخص در خانواده، بسیار موثر و حیاتی فرض شود. هرگز اخذ بیمه را به زمان دیگر موکول نکنید چرا که شاید سلامت امروز را فردا نداشته باشید. اجازه ندهید قرعه تلخ بیماری بدون پشتوانه مالی در دستتان باز شود، بیمه حافظ شما در زمان ناتوانی و بیماری است.

استفاده از مواد مخدر یکی از ریسکهایی است که نه تنها نمی توان آن را نادیده گرفت بلکه می بایست با نگاهی عمیق و هدفدار به پیشگیری از عواقب و خطرات آن توجه کرد.
شناخت از ریسک و خطرات نبایستی موجب ناراحتی و نگرانی ما باشد، بلکه با مطالعه و مشاوره می توانیم زندگی همراه با آرامش و آسایش داشته باشیم .

در این خصوص پیشنهاد می کنیم با توجه به توان مالی مان اقدام به طرح و برنامه ریزی و پوشش های بیمه نظیر بیمه تکمیلی، ناتوانی جسمی، از کار افتادگی، بیماریها، مراقبت ویژه، حوادث و عمر برای خود و عزیزانمان کنیم .

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادابه شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ