هدیه ای گرانبها و با ارزش

برای ترغیب مردم جهان به اهدای خون و افزایش سطح آگاهی آنان، روز ۱۴ جون (۲۴ خرداد) به عنوان روز جهانی اهداکنندگان خون نام‌گذاری شده ‌است. سازمان بهداشت جهانی، جامعه بین‌المللی انتقال خون، اتحادیه بین‌المللی سازمان اهداکنندگان خون و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر چهار ارگان جهانی حامی اهدای خون هستند.

خون با ارزش ترین هدیه ای است که هر کسی می تواند به فرد دیگری بدهد و در واقع اهدا زندگی است.

در اواسط قرن هفدهم ميلادي «جين باپتيست دنيس» براي نخستين بار توانست با اهداي خون خود به يک بيمار، گام بلندي براي رفع نياز حياتي يک هم نوع بردارد. بسياري از ما بر اين باوريم که اهداي خون تنها به نفع نيازمندان اين مايع حياتي است و با اين کار زندگي را به ديگران هديه داده ايم.

اما حقيقت آن است که اهداي خون پيش از آنکه حرکتي انسان دوستانه و با هدف بازگردان زندگي به نيازمندان باشد، گام مهمي براي حفظ سلامتي فرد اهداکننده است.

با توجه به بیماری ها، تصادفات و بلایای طبیعی، نیاز به خون سالم همچنان رتبه و اولویت خود را حفظ کرده، چرا که هنوز هیچ جایگزین مناسبی برای خون انسانی کشف و یا ساخته نشده است.

باور کردنی نیست اما از هر 3 نفر، یک نفر در طول زندگی به فراورده های خونی احتیاج پیدا می کند و با وجود اهدای تقریبا 100 میلیون واحد خون سالیانه، هنوز در بسیاری از کشورها به علت کمبود خون و محصولات خونی، مرگ و میرهای فراوانی رخ می‌دهد. از جمله مرگ ناشی از خونریزی حین زایمان، مرگ کودکان ناشی از سوء تغذیه و کم خونی شدید، قربانیان حوادث، بیماران سرطانی و … . اینجاست که نقش مهم اهداکنندگان خون در تامین خون مورد نیاز بیماران و نیازمندان به خون مشخص می شود. نیازی که هرگز متوقف نشده و استمرار دارد.

اهدا کنندگان برای مواردی که ممکن است باعث به ‌خطرانداختن ایمنی خون شوند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. غربالگری شامل آزمایش برای آلودگی‌هایی مانند اچ‌آی‌وی و هپاتیت است که می‌توانند از طریق خون، منتقل شوند.

همچنین انجام پرسش‌هایی در مورد پیشینه پزشکی و معاینه فیزیکی دهندهٔ خون می‌تواند از به‌خطر افتادن سلامتی فرد جلوگیری کند. فاصله بین دو اهدای خون در کشورهای مختلف متفاوت است، به‌عنوان مثال در آمریکا این زمان ۸ هفته (۵۶ روز) برای اهدای خون کامل است.

اهدای خون همچنين مي تواند در کشف بيماريهاي نهفته در اهدا کنندگان خون کاملن موثر باشد. هر فرد سالم مي تواند در هر سال تا چهار بار با فاصله هشت هفته (دو ماه) خون اهدا کند.

نقش بیمه در این میان، مانند همیشه کنترل ثبات وضعیت مالی فرد بیمار است. اشخاصی که به دلایل شغلی با عفونت خون در رابطه هستند می توانند در این زمینه ، بیمه ای داشته باشند.

برای مثال کسانی که در آزمایشگاه کار می کنند و یا دندانپزشکان ، پرستاران ، آرایشگران و قصابان با داشتن چنین بیمه ای، نگرانی های مالی بیماری حاصل از شغلشان را از بین می برند.

اگر واقع بین باشیم بیمه در تمام مراحل زندگی می تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار بزرگ مالی را در اتفاقات پیش بینی نشده از جمله تصادفات ، بیماری ها و ناتوانی جسمی برطرف نماید. اگر تا به حال به آن فکر نکرده ایم امروز که سلامت هستیم زمان آن است.

اقتباس: www.cover4.ca و سازمان بهداشت جهانی

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادابه شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ