دیابت، ریسک فاکتوری جدی

دیابت بیماری است که در آن میزان قند یا گلوکز خون بسیار بالا است. گلوکز از طریق غذاهایی که می خوریم، جذب می شود و انسولین هورمونی است که کمک می‌کند گلوکز وارد سلول‌های ما شده و انرژی آن را تامین کند.

دیابت انواع مختلفی دارد:

  • با دیابت نوع ۱، بدن انسولین نمی‌سازد.
  • با دیابت نوع ۲ که معمول‌ترین نوع دیابت است، بدن انسولین می‌سازد، اما به خوبی از انسولین استفاده نمی‌کند.
  • همچنین ممکن است پیش دیابت داشته باشیم که به این معنی است که قند خون ما بالاتر از حد معمول است اما نه آنقدر زیاد که دیابت نامیده شود.

داشتن پیش دیابت ما را در خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار می‌دهد.

محققان اطلاعات بیش از ۱۳۰۰۰ بزرگسال را در یک مطالعه در مورد احتمال تصلب شرایین بررسی کردند. شرکت کنندگان در طی این تحقیق که بیش از دو دهه طول کشید، پنج بار تحت بررسی قرار گرفتند.

آنها آزمایش‌های روانشناسی اعصاب را طی سه بار از آن ملاقات‌ها برای تشخیص یادگیری شفاهی، حافظه، عملکردهای اصلی، سرعت پردازش و زبان متحمل شدند.

سپس محققان مقدار کاهش هوشیاری مرتبط با مقدار کاهش معمول آن سن را در آن گروه مقایسه کردند.

بر اساس گفته‌های سرپرست این تحقیق، برای داشتن یک مغز سالم در سن ۷۰ سالگی شما نیاز دارید که در سن ۵۰ سالگی خوب بخورید و ورزش کنید. او می‌گوید با جلوگیری و کنترل دیابت می‌توانید از پیشرفت جنون در بسیاری از افراد جلوگیری کنید.

با گذشت زمان، داشتن مقدار زیاد گلوکز در خون می‌تواند  منجر به مشکلات جدی از جمله آسیب به چشم‌ها، کلیه‌ها و اعصاب ما شود. دیابت همچنین می‌تواند منجر به بیماری قلبی، سکته و حتی نیاز به قطع عضو شود.

زنان باردار نیز می‌توانند مبتلا به دیابت شوند که دیابت بارداری نامیده می‌شود.

ورزش، کنترل وزن و استفاده از برنامه غذایی مناسب می‌تواند به کنترل دیابت کمک کند.

از نکات مهم بیمه بیماری‌های سخت این است که فرد بیمه شده ملزم به ارایه اسناد هزینه‌های درمانی‌اش نیست. بلکه  تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است.

اگر به آمار روز افزون بیماری‌ها نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه‌های اجباری نبوده، بلکه بیشتر از آن است.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ