هرگز بیمه عمر نخرید تا زمانی که به این سه پرسش پاسخ نداده‌اید

نیاز کانادایی‌ها به بیمه عمر با گذشت زمان به مرور تغییر می‌کند؛ بالا رفتن سن و سال، تغییر در شرایط خانوادگی و همچنین فراز و نشیب‌های مربوط به سلامت افراد و اعضای خانواده، هر کدام می‌تواند شرایط جدیدی را برای گرفتن یک بیمه عمر جدید به وجود آورد.

برای خریدن بیمه عمر، سه سوال مهم وجود دارد که باید ابتدا از خود بپرسید تا بتوانید در هر کدام از مراحل زندگی، از بهترین پوشش بیمه‌ای برخوردار شوید.

تصمیم‌گیری درست درباره‌ی نوع و میزان بیمه‌ی عمری که در هر مرحله از زندگی‌تان نیاز خواهید داشت، در نهایت به سود شما و عزیزان‌تان خواهد بود و مشاوره گرفتن از کارشناسان مالی، یکی از راه‌های مناسب برای موفقیت در خرید بیمه عمر است.

یک نکته‌ی ساده که در طی این فرایند باید مد نظر داشته باشید، آن است که هر چه مسئولیت شما بیشتر باشد، نیاز بیشتری هم به بیمه‌ی عمر خواهید داشت.

اینها سه سؤال است که باید از خود بپرسید:

۱- چه کسانی به من وابسته هستند؟

اگر بچه داشته باشید، مسلماً برخورداری از یک Term Life Insurance Policy پر و پیمان، که برای بازپرداخت اقساط وام مسکن و سایر بدهی‌ها کافی باشد گزینه‌ای است که برای همه آسایش خاطر به همراه خواهد داشت.

هنگامی که همسر یا شریک زندگی‌تان سوگوار است و به وضعیت مالی جدید خود می‌اندیشد، وجود یک پشتوانه مالی مناسب، یک دلگرمی بزرگ به حساب می‌آید.

بسیاری از مواقع، آدم‌ها خیلی راحت کسان دیگری را که به او وابسته هستند، فراموش می‌کنند.

ضمن اینکه هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی میزان Basic Life Insurance که می‌خواهیم خریداری کنیم، همچنین باید به مراقبت از والدین سالخورده، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، خواهران و برادران، یا افرادی در خانواده‌ که نیاز به مراقبت‌های خاص دارند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

۲- از عهده‌ی چه میزان بیمه‌ای بر می‌آیم؟

اگر کمتر از ۴۰ سال داشته باشید و وضعیت سلامتی‌تان در مجموع خوب باشد، Term Life Insurance چندان گران نخواهد بود. این بیمه در صورت مرگ ناگهانی شما برای مراقبت از عزیزان‌تان کافی خواهد بود.

چنانچه نیاز دائمی به بیمه‌ی عمر دارید، برای مثال در فرزندان یا خواهر و برادرهایتان کسی هست که نیازمند به مراقبت‌های ویژه باشد، خوب است که در مورد Permanent Life Insurance تحقیقی انجام بدهید. همچنین، اگر علاقمند هستید که علاوه بر مزایای تضمینی هنگام وفات، مزایای مشخص دیگری نیز شامل حال عزیزان شما شود، مانند عدم افزایش حق بیمه با بالا رفتن سن و تغییر شرایط سلامتی و امکان دریافت وام در مقابل ارزش نقدی بیمه‌نامه، می‌توانید به Permanent Life Insurance فکر کنید.

اگر از عهده‌ پرداخت حق بیمه‌ اضافه‌ Permanent Life Insurance بر می‌آیید و فکر می‌کنید که موقعیت مالی‌ و درآمدتان در بلند مدت از ثبات کافی برخوردار خواهد بود، بیمه‌های عمر دائمی مزایایی ارائه می‌دهند که ممکن است ارزش تحمل فشار حق‌بیمه‌های بالاتر را داشته باشد.

۳- من چقدر سالم هستم؟

افرادی که از سلامت بالایی برخوردارند اما بودجه‌ی ماهانه‌ آنها قابلیت تغییر زیادی ندارد، می‌توانند ترکیبی از بیمه‌ی عمر  Term و Permanent را به عنوان یک گزینه مد نظر داشته باشند.

اگر وضعیت سلامت شما مطلوب باشد، حق بیمه‌ی هر دو نوع بیمه‌،‌ در مقایسه با شرایطی که مشکلی جدی در سلامت خود داشته باشید،‌ پایین‌تر است. اگر بیمه‌نامه‌ عمر شما Term Life Insurance است اما می‌خواهید پوشش بیشتری داشته باشید، اضافه کردن یک بیمه‌نامه‌ Permanent به این ترکیب می‌تواند پاسخ ایده‌آلی باشد.

با افزودن یک بیمه‌نامه‌ دائمی با عنصر ارزش نقدینگی Cash-Value همچنین دنیایی از انتخاب‌ را بر روی خود می‌گشایید که می‌تواند در افزایش اندوخته‌ بازنشستگی، شروع یک بیزینس جدید یا تلاش برای داشتن یک شغل دوم به شما کمک کند.

داشتن چند بیمه‌نامه به طور همزمان و منطبق ساختن بیمه‌ی عمر با خواسته‌ها و نیازهای متغیر شما، امری امکان پذیر است.

انتخاب یک بیمه‌نامه یا ترکیبی از بیمه‌نامه‌ها که بیشترین مزایای بالقوه را در اختیار شما و خانواده‌تان قرار دهد، ممکن است دشوار به نظر برسد. با پرسیدن این سه سؤال از خود می‌توانید فرایند تصمیم‌گیری را آسان سازید و در مسیر درست قرار گیرید.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ