نوامبر و بار دیگر یادآوری !

موامبر همان نوامبر است، در این ماه مردان و زنان در سراسر دنیا برای بالا بردن آگاهی، کمک مالی و جمع آوری، به موضوع های سلامتی برای حمایت از بیماریهای آقایان از جمله سرطانهایی مانند پروستات، بیضه و ناراحتیهای روانی می پردازند. در این خصوص آقایان با گذاشتن سبیل، راه پیمایی، اطلاعیه و بیل بورد، حمایت خود را نشان می دهند.

 

Movember Foundation با حمایت 30 عضو (Mo Bros ) در سال 2003 شروع به کار کرد و در حال حاضر با افزایشی حدود بیش از 5 میلیون حمایت کننده Mo Bros and Mo Sistas
تا سال 2014 گزارش شده است. کشورهای مشارکت کننده: استرالیا – اتریش – بلژیک – کانادا – جمهوری چک – دانمارک – فنلاند – فرانسه – هنگ کنگ -آلمان – ایرلند – نیوزلند – نروژ –  سنگاپور – افریقای جنوبی – اسپانیا – سوئد – سؤیس – انگلستان و امریکا می باشد.

آقایانی که موامبر را حمایت می کنند ضمن ثبت نام در سابت movember.com ، موبراس خوانده می شوند. (Mo Bros) به طور معمول آقایانی که قبل از این بدون سبیل و ریش بوده اند در طول ماه نوامبر سبیل گذاشته و به جمع آوری پول می پردازند.

به خانمهایی که موامبر را حمایت می کنند موسیستاس Mo Sistas می گویند. این خانمها در سایت movember.com ضمن ثبت نام، در راستای حمایت از آقایان، اقدام به سازماندهی و مدیریت سیستم و منظم کردن برنامه هایی در این خصوص می نمایند.

هدف از کلیه این کارها دفاع و حمایت از بیماران، بالا بردن اطلاع عموم مردم، شناخت و پژوهش برای جلوگیری از این گونه بیماریها، کشف درمان و علاج بیماریها از جمله سرطان پروستات است.

پروستات غده ایی در پایین مثانه مردان است که تولید مایع منی را می کند. سرطان پروستات در بین مردان مسن تر متداول است و به ندرت در بین مردان جوان تر از 40 سال مشاهده می شود. عوامل احتمالی بروز سرطان پروستات شامل سن بالای 65، سابقه خانوادگی، آفریقایی – آمریکایی بودن و برخی از تغییرات ژنتیکی است.

همه می ‌خواهند بدانند سرطان پروستات از کجا آغاز می‌ شود و دقیقن این همان
نکته ‌ای است که تمام پزشکان این روزها روی آن پژوهش و مطالعه می کنند. به این معنا
که نه تنها سرطان پروستات، بلکه بسیاری از سرطان‌ های دیگر اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، به راحتی قابل درمان هستند.

اما سرطان پروستات از جمله سرطان‌ هایی است که تشخیص دیررس بیماری، بسیاری از امیدهای درمانی را از بین می‌ برد و به همین دلیل است که شناخت علایم زودرس این بیماری از اهمیت فوق ‌العاده ‌ای برخوردار است.

نشانه های سرطان پروستات شامل موارد زیر است:
• مشکل دفع ادرار، مثل درد، مشکل ادرار و متوقف کردن آن
• دردخفیف کمر
• درد در موقع انزال

پزشک شما سرطان پروستات را با احساس پروستات از طریق دیواره مقعد یا انجام
آزمایش خون جهت پروستات شناسایی می کند. سایر آزمایش ها شامل مافوق صوت ultrasound، اشعه ایکس و یا تکه برداری است.

در اغلب موارد درمان بستگی به مرحله سرطان دارد. با کمک میزان سرعت رشد سرطان و میزان تفاوت بافت احاطه شده مرحله سرطان تعیین می شود. مردانی که سرطان پروستات دارند انتخابهای درمانی زیادی دارند. درمانی که ممکن است برای یکی خوب باشد ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. انتخاب ها شامل مراقبت، جراحی، پرتو درمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی. شما ممکن است که ترکیبی از همه این درمانها را داشته باشید.

هنوز تحقیقات در این مورد به پایان نرسیده است و تحقیق جدید بر روی 162000 مرد هنوز این مساله را حل نکرده است.
دریک مطالعه اروپایی، گزارش شده در 6 آگوست در Lancet، نشان می دهد که انتشار گسترده استفاده از آزمایش پروستات در حدود یک پنجم مرگ های ناشی از پروستات را کاهش می دهد.

مطالعه انجام گرفته توسط Fritz Schroder منتشر شده در مجله خبری، ازمرکز پزشکی هلند در دانشگاه Erasmus، بیان می کند که مشابه یا بیشتر از میزان سرطان سینه گزارش شده، با انجام آزمایش پروستات، مرگ های ناشی از این بیماری کاهش قابل توجه ایی داشته است.

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده ملزم به ارایه
اسناد هزینه های درمانی اش نیست. بلکه تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است.

اگر به آمار روز افزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه های اجباری نیست بلکه بیشتر از آن است. بی شک قبول دارید که هیچکس از لحظه بعد خود خبر ندارد. اینک که سلامت هستیم فکر کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های سرسام آور زندگی و درمان مواجه شویم.

ترجمه و اقتباس : Health News از Rpbert Preidt

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ