Registered Retirement Savings Plans

یکی از راه‌های انتقال مالیات برای افراد مشمول پرداخت مالیات در کانادا حضور و مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) است.

اگر شما درآمد داشته و مشمول پرداخت مالیات باشید، می‌توانید بخشی از این مالیات را به صندوق پس‌انداز بازنشستگی (RRSP) پرداخت کنید و تا سن ۷۱ سالگی نیز می‌توانید از این فرصت استفاده کنید. در گذشته این امکان تا سن ۶۹ سالگی وجود داشت.

مزایای پس انداز بازنشستگی (RRSP)

پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات (Tax) مشمولان مالیات دارد. به عبارتی، انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که به سطح درآمد و مشمول بودن مالیاتی در زمان برداشت (بازنشستگی) بستگی خواهد داشت .

این میزان و مقدار تعیین شده در برگه ای (Notice of Assessment) که هر ساله اداره مالیات بر درآمد Canada Revenue Agency) CRA) برای هر فرد مقیم و شهروند کانادایی ارسال می‌کند، مشخص شده است که مشمولان و افراد علاقمند به سرمایه‌گذاری پس انداز بازنشستگی (RRSP) می‌توانند به خرید و تهیه آن مبادرت کنند.

مقدار مجاز مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) به صورت فرمول ذیل است:

مقدار مجاز قابل استفاده در سال جاری+ سهم مقدار مشارکت سال‌های گذشته استفاده نشده = جمع کل پس انداز بازنشستگی مجاز که اصطلاحا به آن RRSP Room)RRSP Contribution Room) گفته می‌شود.

حداکثر مقدار قابل استفاده برای مالیات سال، ۱۸ درصد از درآمد دریافتی در سال گذشته (البته هر کدام که کمتر باشد) قابل محاسبه است.

مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) تا مبلغ مجاز امکان پذیر است و پرداخت بیش از آن خصوصا بیش از ۲۰۰۰ دلار از سقف موجب جریمه (پنالتی) یک درصد ماهانه از مازاد مقدار مجاز خواهد شد.

خرید (RRSP) (مقدار مجاز) می‌تواند از بانک‌ها و یا موسسات مالی و شرکت‌های بیمه و سرمایه‌گذاری انجام شود.

دقت در انتخاب و نحوه عملکرد و برگشت سرمایه‌گذاری از نکات بسیار مهم است که می‌بایست دقت شود و تنها صرف سرمایه‌گذاری و خرید (RRSP) از بانک کافی نیست و نبایستی به آن بسنده کرد.

نوع انتخاب سرمایه‌گذاری و یا سبد سرمایه‌گذاری (تقسیم ریسک) و مدیریت ریسک از دیگر موارد مهم است که مشاوران مالی و متخصصان مربوطه به سرمایه‌گذاری با توجه به قدرت ریسک پذیری فرد متقاضی ـ مقدار پول و سابقه (برگشت سود) سبد سرمایه‌گذاری مورد نظر قابل بررسی و توجه است.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ