Registered Retirement Savings Plans

یکی از راههای انتقال مالیات برای افراد مشمول پرداخت مالیات در کانادا حضور و مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) است.

همانطور که اشاره شد اگر شما درآمد داشته اید و مشمول پرداخت مالیات می باشید، می توانید بخشی از این مالیات را به صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) پرداخت کنید و تا سن 71 سالگی نیز می توانید از این فرصت استفاده کنید، در صورتی که اگر به یاد داشته باشید قبلا تا سن 69 سالگی این امکان وجود داشت.

مزایای پس انداز بازنشستگی (RRSP)

پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات (Tax) مشمولان مالیات دارد. به عبارتی دیگر انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که البته با توجه به سطح درآمد و مشمول بودن مالیاتی در زمان برداشت (بازنشستگی) بستگی خواهد داشت .

این میزان و مقدار تعیین شده در برگه ای (Notice of Assessment) که هر ساله اداره مالیات بر درآمد Canada Revenue Agency ) CRA) برای هر فرد مقیم و شهروند کانادایی ارسال می کند، مشخص شده است که مشمولان و افراد علاقمند به سرمایه گذاری پس انداز بازنشستگی (RRSP) می توانند به خرید و تهیه آن مبادرت کنند.

به عبارت دیگر مقدار مجاز مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) به صورت فرمول ذیل است.

مقدار مجاز قابل استفاده در سال جاری+ سهم مقدار مشارکت سالهای گذشته استفاده نشده = جمع کل پس انداز بازنشستگی مجاز که اصطلاحا به آن RRSP Room )RRSP Contribution Room ) گفته می شود. حداکثر مقدار قابل استفاده برای مالیات سال , 18 درصد از درآمد دریافتی در سال گذشته (البته هر کدام که کمتر باشد) قابل محاسبه است. مشارکت در صندوق پس انداز بازنشستگی (RRSP) تا مبلغ مجاز امکان پذیر است و پرداخت بیش از آن خصوصا بیش از 2000 دلار از سقف موجب جریمه (پنالتی) یک درصد ماهانه از مازاد مقدار مجاز خواهد شد.

خرید (RRSP) (مقدار مجاز) می تواند از بانکها و یا موسسات مالی و شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری انجام شود.

دقت در انتخاب و نحوه عملکرد و برگشت سرمایه گذاری از نکات بسیار مهم است که می بایست دقت شود و تنها صرف سرمایه گذاری و خرید (RRSP) از بانک کافی نیست و نبایستی به آن بسنده کرد. نوع انتخاب سرمایه گذاری و یا سبد سرمایه گذاری (تقسیم ریسک) و مدیریت ریسک از دیگر موارد مهم است که مشاوران مالی و متخصصان مربوطه به سرمایه گذاری با توجه به قدرت ریسک پذیری فرد متقاضی ـ مقدار پول و سابقه (برگشت سود) سبد سرمایه گذاری مورد نظر قابل بررسی و توجه است.

اقتباس از : www.insufin .com

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ