مزایای دولتی برای آینده فرزندم

تا 31 دسامبر از حداکثر مزایای دولتی دارندگان حساب پس انداز تحصیلی  استفاده کنید.

شما جهت آینده تحصیلی فرزندانتان چه کرده اید؟

آیا از هزینه های دانشگاهی اطلاع دارید؟

آیا قرار است فرزندمان در حین مدرسه کار کند تا هزینه تحصیل را جبران کند؟

آیا تحصیل فرزندانمان را به آینده موکول می کنیم؟

همه بر این باورند و تلاش دارند آینده ای به مراتب روشن تر از آنچه در کشور مبدا داشته اند برای کودکانشان مهیا کنند.

 برخی معتقدند وام خواهند گرفت. واقعا چند سال قرار است ما این پول را پرداخت کنیم که بی شک بهره را هم  می بایست به این مبلغ اضافه کرد.

با توجه به ارقام و هزینه های سرسام آور تحصیلی، تنها راه برخورد و مواجه شدن با هزینه های وحشتناک خصوصا در سالهای آینده، پس انداز تحصیلی است که ضمن برخورداری از ریسک کم، بالاترین سوددهی و قابلیت انعطاف و ضمانت را داشته باشد، سوال پیش آمده این است که آیا ما به قدر کافی پس انداز داریم؟

یکی از راههای سرمایه گذاری Register Education saving Plan، پس انداز تحصیلی است که به آن به اختصار RESP  می گویند.

شاید بهتر باشد امروز کمی دوراندیشی کنیم و با پس انداز تحصیلی، می توانیم از کمک 20 تا 40 درصدی دولت استفاده کنیم، که کمک دولت هم بستگی به درآمد خانواده دارد.

برای فرزندمان چه نوع سرمایه گذاری را در نظر داریم؟

RESP به عبارت دیگر پس انداز تحصیلی، قراردادی است بین والدین و یا اقوام نزدیک کودک از یک طرف و از طرف دیگر شخص و یا سازمانی که در سرمایه گذاری جهت کسب درآمد مشارکت می کند و این در حالی است که دولت طبق قوانین مالیاتی عمل کرده و نظارت و مشارکت در این نوع سرمایه گذاری دارد.

برای افتتاح پس انداز تحصیلی، کودک باید ساکن کانادا باشد و همچنین دارای شماره بیمه اجتماعی (SIN) در غیر این صورت از کمک دولتی برخوردار نخواهد شد. پدر و مادر می توانند تا سقف 50 هزار دلار در کل دوره مشارکت برای هر بچه سرمایه گذاری نمایند. در واقع این طرح تشویقی است جهت والدین برای فرزندانشان از زمان طفولیت و حمایتی است از افرادی که درآمد پایین دارند و از کمک دولت برخوردار خواهند بود.

انعطاف پذیری بستگی به نوع حساب پس انداز تحصیلی  دارد:

با یک RESP شخصی، تنها یک فرزند می تواند از منافع آن برخوردار شود و هر کسی می تواند این برنامه را افتتاح کند مانند خاله، عمو، مادر و پدر و دوستان نزدیک.

با یک RESP خانوادگی، چندین فرزند از یک خانواده می توانند از منافع آن برخوردار شوند اما تنها والدین، مادر و پدر بزرگ یا برادر و خواهر می توانند این برنامه را افتتاح کنند.

ویژگی جالب دیگر این است که  حق داشتن  کمک از همان بدو تولد کودک، تعلق می گیرد.

 از هم اکنون تصمیم دارید و یا بعد ؟

کارشناسان توصیه می کنند که حساب پس اندازRESP هر چه زودترافتتاح شود. زیرا که جادوی ” سود مرکب  Compound Interest بدون کسر مالیات تنها چند سال پس از افتتاح، بسیار جذاب است. بطور نمونه پس انداز حاصل شده از مشارکت 2500 دلار از یک سال تا 17 سال مبلغ  76165/35 دلار، با احتساب برگشت مرکب سود سالانه 5 درصد می باشد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ