چه چیزی خاطراتم را کشت؟

خیلی از افراد از اینکه بیمه تامین اجتماعی رایگان دارند، ضمن احساس رضایت خاطر، به عواقب نداشتن بیمه ای در کنار آن فکر نمی کنند. در این زمینه بی توجهی و نداشتن اطلاعات کافی، هر دو از عواملی است که می تواند در این مسیر تاخیر ایجاد کند و گاه آنقدر در این راه تعلل می کنیم که نمی توانیم زمان از دست رفته را به امروزی که به بیمه نیازمندیم پیوند بزنیم. سالهاست که از بیمه می نویسیم و همواره سعی ما در نشان دادن موارد استفاده آن در زندگی روزمره بوده است.

برای مثال، این كه یك روز صبح از خواب بیدار شویم و احساس كنیم كه خیلی چیز‌ها را نمی‌توانیم به یاد بیاوریم، موضوع عجیبی نیست. آلزایمر نوعی بیماری است كه به هر حال سراغ همه ما می‌آید و فقط می‌توانیم امیدوار باشیم كه اول دیر به سراغمان آمده و دوم نوع خفیفش گریبان گیرمان شود.

جمعیت مبتلا به آلزایمر در سال 2010 میلادی در جهان 6/35 میلیون نفر بوده که بصورت نجومی و تصاعدی در حال افزایش می باشد و تا 20 سال دیگر دو برابر و تا سال 2050 میلادی از مرز 115 میلیون نفر خواهد گذشت. در حال حاضر هزینه نگهداری و مراقبت و درمان این گونه بیماران در جهان 604 میلیارد دلار است. می توان گفت هزینه های مستقیم و غیرمستقیم این بیماری بیش از سایر بیماری ها از جمله سرطان و ایدز می باشد و چشم پوشی از تدوین و اجرای برنامه های جامع کشوری برای پیشگیری، مراقبت، نگهداری و درمان آن بار بسیارگرانی را بردوش دولت ها، جامعه وخانواده می گذارد. براساس این گزارش بیماری آلزایمر و مشکلات و عواقب ناشی از عدم توجه به آن بزرگترین مشکل سلامت و از مهمترین بحران های جامعه بشری و دولت ها درقرن 21 خواهد بود و دولت ها در حاضر اصلن آمادگی مقابله با این بحران را ندارند.

پزشكان می‌گویند بالا رفتن سن، مهم‌ترین عامل خطر برای ابتلا به آلزایمر است. به همین دلیل افراد چه مرد و چه زن به محض این كه سن‌شان از 50 یا 55 سال گذشت، حداقل باید سالانه یك بار توسط یك نورولوژیست ویزیت شوند تا به محض شروع روند این بیماری درمان‌های لازم انجام گیرد.

از سوی دیگر، بسیاری از خانواده‌ها از اسم آلزایمر هراس دارند و وقتی اسم این بیماری به میان می‌آید، تصویری كه در ذهنشان نقش می‌بندد، بیماری است كه از نظر روحی هیچ‌گونه تعادلی ندارد و طبیعتا سبب آزار و اذیت فراوانی برای خانواده خود می‌شود. می توان گفت مراقبین و خانواده های بیماران آلزایمر از مشکلات عدیده مالی، حقوقی، روحی، روانی،جسمی و اجتماعی رنج می برند و این در حالی است که همه افراد می توانند با پوشش بیمه، در صورت برخورد با چنین حوادثی، تبعات تلخ یاد آوری شده فوق را یدک نکشند.

بهتر است بگوییم “بیمه بیماری های سخت” و همچنین ” بیمه ناتوانی جسمی”دو بیمه ای هستند که بر طبق ماهیت و آرایش آن می توانند بلافاصله پس از ابتلای شخص به بیماری، او را از جهت مالی حمایت کنند. در نظر داشته باشید که ناتوانی، رویدادی است که می تواند ناگهانی به سراغ هر یک از ما بیاید و نیاز مالی در آن زمان نکته ای است که باید پیش از برخورد با چنین زمانی به آن اندیشید. همچنین روبرو شدن با بیماری های سخت، بدون پشتوانه مالی دوره ای دردناک محسوب شده و می تواند روند درمان را به تاخیر بیاندازد. از بیمه امروز بخوانید و امروز آن را اخذ کنید که فردا خواندن آن فقط یک افسوس نامه است.

اقتباس: با همکاری مشاور علمی، پزشکی شرکت بیمه Insufin خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمیشود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ