هپاتیت C در همین نزدیکی

هپاتیت به بیماریهای مزمن کبدی اطلاق می شود که انواع ویروسهای هپاتیت (A, B,C,D,E,G) عامل اصلی ایجاد آن هستند. علیه ویروسهای نوعA و B واکسنهای موثری وجود دارند و انواع E و G نیز شایع نیستند و در حال حاضر مهمترین علت اصلی هپاتیت ها ویروس نوع C است که متاسفانه تاکنون واکسنی علیه آن ساخته نشده است.

بطور کلی در جهان حدود 150 میلیون نفر به این ویروس آلوده هستند و هر ساله حدود 350 هزار نفر در اثر این عفونت می میرند. میزان عفونت در کشورها یکسان نیست و در بسیاری از کشورها حدود 1% بوده و در برخی کشورها مانند مصر تا 22% نیز گزارش می گردد.

در آمریکا میزان مرگ ناشی از ویروسHIV در سال 2007 به حد 13 هزار نفر کاهش یافته است در حالیکه مرگ ناشی از ویروس هپاتیت C در همان سال در آمریکا 15 هزار نفر گزارش شده است. پیش بینی می شود که ویروس هپاتیت C همچنان پیشرو است.

از هر 1000 نفر ساکن در کانادا 8 نفر به این ویروس آلوده هستند و حدود 20-25% این افراد از آلودگی خود خبر ندارند.

از 1000 نفر معتاد تزریقی در کانادا 690 نفر دارای عفونت هپاتیت C هستند.

از هر 1000 نفر همجنس باز مرد درکانادا 50 نفر به این ویروس آلوده هستند.

بیشترین سن شروع آلودگی در کشور کانادا 25-34 سالگی است.

با توجه به این آمار تامل برانگیز و عدم وجود واکسن موثر علیه این ویروس مهمترین اقدام پیشگیری است شامل:

– هرگز پیپ، نی، سوزن و وسایل مصرفی دارو را به اشتراک نگذارید.

– اگر در کار خود با نمونه های آغشته به خون سر و کار دارید (کارکنان بیمارستانها و آزمایشگاههای تشخیصی) از دستکشهای لاتکس و غیر قابل نفوذ استفاده کنید.

– روابط جنسی حفاظت شده را در نظر بگیرید.

– اگر مایل به انجام تاتو و خالکوبی و طب سوزنی و حجامت هستید از استریل بودن لوازم استفاده شده و یا یکبار مصرف بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

– اگر در طی مسافرت به کشورهای دیگر نیازی به کمکهای اورژانسی پیدا کردید حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید.

دور اندیشی کنیم با برنامه ریزی برای امروزو فردایمان، با کمترین هزینه در این مسیر با راهکاری مناسب که تهیه بیمه در این خصوص است. بیمه بیماریهای سخت که می تواند از 25000 تا 2000.000 دلارمعاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم. برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید، بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات برآییم.

با همکاری مشاور علمی، پزشکی شرکت بیمه Insufin خانم دکتر واحدی (ایمونولوژیست)

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ