چقدر بر استرس هایتان غلبه می کنید؟

سازمان جهانی بهداشت، بهداشت روان را قابليت ارتباط هماهنگ با ديگران، تغيير و اصلاح محيط فردی و اجتماعی و حل تضادها و تمايلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب تعريف كرده است.

سلامت روان بعنوان حالتی از سلامتی تعريف شده كه فرد به مدد آن به توانائی های خود پی می برد، بر استرسهای طبيعی زندگی اش غلبه می كند، می تواند بطور مؤثر و مثمرثمر كار كند و قادر به همكاری با اقشار جامعه است.

در حقيقت بهداشت روان را می توان يكی از قديمی ترين موضوعات به شمار آورد، زيرا بيماری های روانی از زمان های قديم وجود داشته مثلا بقراط در حدود ۴۰۰ سال قبل از ميلاد عقيده داشته كه بيماران روانی را مانند بيماری جسمی بايد درمان كرد.

روز جهانی سلامت و بهداشت روانی در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان بهداشت جهانی به جهت توجه بیشتر به اختلالات روانی، تاثیرات منفی آنها بر جوامع و پیشگیری از آنها برگزیده شده است.

متاسفانه در حالی که یک چهارم جمعیت دنیا با بیماری های روحی در درجات مختلف دست و پنجه نرم می کنند در بسیاری از کشورها به ازای هر یک میلیون نفر، کمتر از یک روانشناس و یا روانپزشک وجود دارد و حتی درصد کمی از بیمارستانها هزینه هایشان را صرف بیماری های روانی می کنند.

در برخی از نقاط  هم به دلیل فقر فرهنگی، اختلالات روانی را به عنوان بیماری نمی شناسند و به روانشناس مراجعه نمی کنند.

من و شما به این بیماری چگونه می نگریم؟ برخورد ما با بیمار روحی چگونه است؟

در صورت بروز این بیماری در خودمان، چه واکنشی نشان می دهیم؟ باید گفت متاسفانه به طور معمول، به علت آموزش غلط  و برخورد بد جوامع، بیماری روحی را تا جایی که بتوانیم پنهان کرده و از صحبت پیرامون آن می گریزیم. این در حالی است که اگر به بیمار روانی مانند بیماری های دیگر زود رسیدگی شود جلوی پیشرفت آن حتما گرفته خواهد شد.

طبعا در طول دوره بیماری، شخص مبتلا با توجه به درجات بیماری، نیاز به پرستار، آرامش و گاه ممنوعیت کاری در طول دوره درمان دارد.چه کسی  از نزدیکانمان می تواند بین مشغله و گرفتاری کاری برای ما نقش پرستار را بازی کند؟

علیرغم حوادث بسیار دردناک و غیر قابل جبران حتی در همین چند ماهه گذشته، شاهد کارهای بسیار خوب و زیر بنایی بوده و هستیم.

طبعا این سوالی است که در دنیای امروز از پای بست، نشدنی و دور از انتظار به نظر می رسد. در اینجاست که داشتن بیمه هایی نظیر، بیمه های تکمیلی دارو، بیماری های سخت و یا بیمه ناتوانی جسمی می تواند به ما امکان داشتن پرستار، پرداخت هزینه های معمول و داروهای مربوطه را بدهد.

ما می توانیم با کمال اطمینان بگوییم بیمه بهترین و در موارد بسیاری تنها تکیه گاهی است که با تامین اقتصادی، سرعت درمان ما را بالا خواهد برد و دریافت کننده عددی بزرگ، طبق قرارداد خواهیم بود، چرا که در بیمه بیماری های سخت بطور معمول پوشش از 3 تا 36 بیماری را به عهده دارد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ