TFSA سرمایه گذاری معاف از مالیات

از ابتدای ژانویه سال 2009، افراد کانادایی انتخاب جدید دیگری در سرمایه گذاری پیدا کردند. به عبارتی حق انتخاب در سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات.

در TFSA این امکان وجود دارد که بدون پرداخت مالیات سرمایه گذاری کنید و از مزایای برداشت از حساب فوق در هر مقطع زمانی مورد نیاز بهره مند شوید. شما می توانید پس اندازی با حدود مورد نظرتان طبق قرارداد داشته باشید و در زمان مورد نیاز جهت خرید اتومبیل و بازسازی خانه و یا هزینه مسافرت صرف کنید، بدون آنکه مالیاتی پرداخت کنید. هر فرد کانادایی بالغ که 18 سال و یا بیشتر دارد و قادر و مجاز است می تواند حساب TFSA باز کند.

همیشه در نظر داشته باشیم روزهای بازنشستگی که خود یکی از ریسک هایمان به حساب می آید، از ما فاصله چندانی ندارند و در آن روزها استطاعت مالی مهمترین فکر هر سالمندی محسوب می شود.

بازنشستگی حادثه مهمی در چرخش زندگی فرد است. افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می‌توانند بطور موفق و با سربلندی به عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند. بطوری که بازنشستگی امکان تصمیم‌گیری گسترده‌تری در مورد زندگی شخصی فراهم می‌آورد. اگر این تصمیمات خوب اتخاذ شوند، فرد، سازمان و جامعه در مجموع منتفع می‌شوند. امروز به فکر فردا باشیم.

سهم مشارکت در حساب TFSA برای هر فرد، بالای سن 18 سال کانادایی، با ارایه شماره کارت اجتماعی 5000 (SIN) دلار در شروع طرح یعنی سال 2009 بود و در حال حاضر به 6000 دلار افزایش یافته است.

یکی از مزایای خوب این حساب، ضمن معافیت مالیاتی، عدم شرط و شروط در مقدار مشارکت حساب فوق است.

به عبارت دیگر مشارکت در صندوق فوق می تواند به هر مقدار ممکنه  تا سقف  6000 دلار برای هر نفر باشد و در صورتی که فرد بخواهد می تواند به هر مقدار تا سقف مبلغ فوق سرمایه گذاری کرده و مابقی آن را به آینده انتقال دهد.

مشارکت در حساب TFSA می تواند فرصتی باشد برای آن دسته از افرادی که محدودیتی در استفاده از RRSP شان دارند.

به عنوان مثال افرادی هستند که واجد شرایط برای مشارکت RRSP نیستند. افراد تازه وارد و افراد با حداکثر استفاده از حساب (RRSP) یکی دیگر از امکانات حساب فوق این است که هر فرد بالای 18 سال می تواند چندین حساب TFSA افتتاح نماید، البته مادامی که جمع آن در سال از سقف  حداکثر مشارکت بالاتر نشود.

اگر شما از سال 2009  در کانادا حضور داشتید با حداقل سن 18 سال، درحال حاضر واجد شرایط سرمایه گذاری به مبلغ 63500  دلار معاف از مالیات هستید.

اگر حساب   TFSA از قبل دارید می توانید با احتساب مشارکت 2019 به مقدار 6000  دلار جمع حسابتان را به روز تا مبلغ 63500 دلار معاف از مالیات کنید , بهتر است مشارکتتان را در شرکت بیمه به جای بانک انجام دهید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ