رتبه بندی 3 بانک کانادایی در بین قویترین بانک های دنیا

امن ترین بانکهای دنیا 3 تا از 20 بانک قوی دنیا بر اساس اطلاعات بازارهای بلومبرگ  Bloomberg Markets،  بانکهای کانادایی هستند. گروه Desjardins در ردیف دوم و بانک Canadians Imperial Bank of Commerce  کانادا در شماره 15 و بانک Royal Bank در جایگاه  هجدهم، قراردارند.

دو بانکی که در بالاترین رتبه قرار دارند:
1-  بانک هونگ کونگی HANG SENG  با رتبه کل 8/20
2-  بانک  کانادایی گروه Desjardins  با رتبه کل 1/22

نتیجه این رتبه بندی علیرغم داشتن بالاترین رتبه در نتایج بلومبرگ در آمریکای شمالی،  انتخاب بانک Desjardins باید برای برخی از کانادایی ها خیلی تعجب برانگیز باشد. بانک تعاونی و یک اتحادیه اعتباری است که شعبه اصلی اش در کبک بوده و با بانک Norinchukin در ژاپن در رده دوم جا دارد.

TD Canada Trust در رتبه پنجم در آمریکای شمالی قرار گرفت و اما به صورت جهانی در بین 20 تا بانک قرار نگرفت. کانادا تنها ملیتی نبود که چندین داوطلبی بودن را به رخ می کشد بلکه آلمان و سنگاپور نیز همراه با کانادا دارای 3 جایگاه می باشند.

رتبه بندی بر اساس 5 فاکتور بود:
سرمایه مقایسه شده با دارایی های زیاد ریسک دار، دارایی های غیر فعال در برابر دارایی های کل، هزینه های انباشته شده برای دارایی های غیر فعال،  سرمایه ذخیره  شده، بهره وری و ارزیابی هزینه های سود سهام.

Desjardins با 212$ میلیارد دارایی تحت مدیریت، اجرای قدرتمندش را مدیون فلسفه اندیشه تجارت بر خلاف ریسک می باشد. RBC بهترین رتبه بهره وری سه بانک کانادایی را در این لیست داشت و دارای یک CEO جدید و مقدار قابل توجه پول نقد انباشته شده است که آن را به سودآورترین در کشور تبدیل کرده است. CIBC دارای بهترین امتیاز در
طبقه بندی ذخیره سازی سرمایه شد اما دو چهارم سودش از ضرر و زیان های مربوط به شرکت معین Caribbean اش ضربه خورد.

دو تا از سه بانک نیز در یک لیست جدید دیگر در رتبه خوبی قرار گرفت:  لیست رتبه بندی تجارت کانادایی بهترین مارک های کانادایی. RBC در رتبه 23 و Desjardins در مکان 17 لیست و TD در بالاترین بخش که شماره 11 بود قرار گرفتند.

اگر به دنبال امن ترین جا برای سپرده گذاری پول تان هستید به نظر می رسد که این نیاز توسط بانک Desjardins فراهم شده است.

در بخش سرمایه گذاری یکی از گزینه های خوب و تضمینی با توجه به انواع و اقسام سود و دوره های گارانتی و همچنین تضمین اصل سرمایه گذاری در برابر افت بازار سهام و ضمانت اجرایی همچون بیمه عمر را می توان در Desjardins  یافت.

این مدل سرمایه گذاری را نمی توان در بانکها یافت و عملا سرمایه گذاری تضمینی در بانکها با نامهایی نظیر GIC متفاوت بوده و سود حاصله از سرمایه گذاری از نرخ تورم بطور متوسط کمتر است. در صورتیکه شما می توانید در شرکتهای بیمه، سرمایه گذاری هایی در سبدهای متفاوت از نظر بهره، دوره، با اطمینان از تضمین داشته باشید.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ