شیوع ویروس zika در جنوب آمریکا

ویروس zika برای اولین بار در مناطقی از آمریکا گزارش شده است. از ماه می 2015، برزیل مواردی از سرایت ویروس zika در چندین ایالت را گزارش کرده است. در اکتبر، کلمبیا اولین موارد سرایت ویروس zika را گزارش کرده اند. اولین شیوع zika در آفریقا، آسیا و ناحیه Oceanic pacific گزارش شده است.

ویروس zika از طریق نیش یک پشه آلوده منتقل می شود. نشانه ها می تواند شامل، تب، سردرد، ورم ملتحمه (pink eye) و خارش همراه با درد ماهیچه و مفاصل باشد. این بیماری خفیف بوده و تنها چند روز ادامه دارد.

گرچه ویروس zika متفاوت است اما نشانهای آن بسیار شبیه به ویروس dengue fever می باشد. هیچ واکسن یا دارویی که از این ویروس محافظت کند، وجود ندارد. نمایندگی سلامت عمومی کانادا توصیه می کند که مسافران در هنگام سفر به برزیل از خودشان در برابر نیش این پشه محافظت کنند.

زنان باردار و کسانی که در فکر بارداری هستند باید احتمال خطر را با پزشکان خانوادگی مطرح کرده و به تعویق انداختن سفر به مناطقی که ویروس زیکا وجود دارد را در نظربگیرند. در صورتی که نتوان سفر را به تعویق انداخت کارهای محافظتی در برابر نیش پشه ها جهت مقابله با سرایت ویروس زیکا و احتمال فزاینده تاثیرات جدی بر نوزادان تازه متولد شده باید در نظر گرفته شود.

توصیه می شود:
6 هفته پیش از سفر با پزشک خود مشاوره کرده یا به کلینیک سلامت سفر مراجعه کنید.
از خودتان دربرابر نیش این پشه خصوصا در طی زمان اوج نیش زدن این پشه در هنگام طلوع و غروب آفتاب محافظت کنید. اگر نشانه هایی مشابه zika در هنگام سفر یا پس از بازگشت تان از سفر مشاهده کردید، به پزشکتان مراجعه کرده و به او محلی را که سفر کرده یا زندگی کرده اید را بگوئید.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

از موارد پوشش می توان به *پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا * جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه * پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی * سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پروازهواپیما * بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا * بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند * آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه* دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه * فیزیوتراپی * پرستار خصوصی * آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن * مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز که جزو خدمات جدید و مربوط به سفر به کشور امریکا می باشد.

آخرین مهلت مشارکت RRSP جهت سال 2015 تا روز 29 فوریه است.

ترجمه و اقتباس ازHealth News و www.cover4u.ca
Image courtesy of duntaro at FreeDigitalPhotos.net

مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمیشود.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ