قانون بیمه به روز شده آنتاریو

آنتاریو در حال معرفی تعدادی از قوانین و لوایح جدید برای قانون بیمه اش می باشد.

در یک بیانیه منتشر شده در16 ژانویه، Financial Services Commission of Ontario FSCO اعلام کرد، برنامه ریزی شده که لوایح گوناگون مرتبط با بیمه عمر، بیمه بیماری و تصادف به عنوان قوانین جدید اجرایی شوند.

این بیانیه می گوید: اجرایی شدن بیمه فردی و گروهی به هدف ایجاد تغییرات در جهت مدرن سازی قوانین است که با خط مشی و سیاست های بیمه، شفاف سازی و موضوعات مرتبط، سر و کار داشته و فراهم کننده امنیت و انعطاف پذیری بیشتر برای مشتریان و هماهنگ سازی قانون با سایر حوزه های قضایی کانادامی باشد.

قوانین مقرر غیر قابل اعتراض و قوانینی که جلوه بدی دارند در حال تغییر و قوانینی برای بیمه عمر در حال تثبیت است. از آنجایی که بیمه گروهی مورد علاقه است، قوانین جدید، ادامه پوشش را در زمان اتمام قرارداد گروهی فراهم کرده و لیست جزییات که باید در گواهی گروهی آشکار شود نیز به تفصیل شرح داده شده است.

در یک لیست سوالات پرسیده شده متداول، تنظیم کننده برخی راههایی که مشتریان از قوانین جدید منفعت می برند را بیان کرده است.

  • بیمه کننده مجبور خواهد شد برای فرد بیمه شده یا درخواست کننده یک کپی از درخواست بیمه ( و هر گواهی کتبی مرتبط با سایر مدارک ) و به محض این درخواست یک کپی از قرارداد کامل فراهم کند.
  • یک تبصره جدید برای دوره پرداخت 30 روز خواهد بود که در طی آن بیمه شده می تواند حق بیمه های از سر رسید گذشته خود را ( با برخی محدودیت ها ) در جهت برقراری مجدد بیمه نامه منقضی شده، بپردازد.
  • افرادی که تحت قرارداد بیمه هستند اما خودشان بیمه نامه ندارند حالا این گزینه را دارند که به دادگاه برای اتمام یا کاهش این بیمه، در صورتیکه اعتقاد مستدل داشته باشند که زندگی و سلامت شان با این بیمه در معرض خطر است، در خواست کنند.
  • در صورت مرگ فرد بیمه شده مبلغ بیمه به نماینده فرد مرحوم، در صورتی که فرد متوفی در زمان مرگ درآنتاریو زندگی نکرده است، پرداخت خواهد شد.

FSCO می گوید ” شرکت های بیمه در آنتاریو درباره قوانین 6 ماه زودتر اطلاع می دهند که افراد زمان کافی برای تجدید نظر درباره قراردادشان و اطلاع به کارکنان و نمایندگی ها بیمه شان درباره این تغییرات را داشته باشند.”

برای فردی که ترک کار میکند و یا از کار بیکار میشود این نگرانی و عدم پوشش بیمه گروهی وجود دارد. برای این عدم پوشش گروهی راهکاری وجود دارد که در انواع مختلف آن به فرد این امکان را می دهد که در مدت کمتر از 60 روز درخواست بیمه خاصی را می دهد که بدون در نظرگرفتن شرایط پزشکی گذشته فرد پوشش بیمه را جبران کند نقش بیمه در این میان مانند همیشه کنترل ثبات وضعیت مالی فرد است.

“بیمه های تکمیلی” ابتدایی ترین پوششهای مورد نیاز در خصوص دارو، درمان، دندان، چشم  و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس، ماساژتراپی، کایروپراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی، مشاور روانشناس را در اختیار بیمه شده قرار می دهد.

این بیمه به شکلهای مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیار است، پیشنهاد بیمه های سلامتی نظیر تکمیلی ( دارو، دندان، فیزیوتراپی، ماساژتراپی و …)  بیماری های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه می تواند سطح و نوع زندگی Life style افراد را در زمان نیاز محفوظ بدارد.

برگرفته از نوشته  اندرو ریکارد، 8 ژانویه 2016

Image courtesy of digitalart at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ